До польоту готовий: SpaceX провела контрольне заправлення нового Starship

Компанія SpaceX опублікувала знімки, зроблені під час заправки прототипу Starship. Вони демонструють оповиту хмарами пари гігантську ракету на стартовому майданчику.

Заправний тест Starship. Джерело: SpaceX

Заправний тест було проведено під час підготовки до нового польоту. У його рамках зв’язку зі Starship і Super Heavy було повністю заправлено більш ніж 4500 тонн палива (як пальне використовується метан, як окислювач — рідкий кисень). Потім фахівці провели репетицію передстартового відліку. Тест завершився успішно.

Нагадаємо, що минулого тижня SpaceX оприлюднила результати розслідування причин аварії, що сталася під час другого орбітального польоту Starship. Інженери дійшли висновку, що Super Heavy зруйнувався через вибух двигуна, причиною якого стало засмічення фільтра в системі подачі рідкого кисню.

Заправний тест Starship. Джерело: SpaceX

Що ж стосується самого Starship, то причиною аварії стало скидання надлишку рідкого кисню, який використовувався для імітації корисного навантаження. Під час процедури стався витік у задній частині корабля, який призвів до загоряння і пожежі. Це спричинило спрацювання системи переривання польоту, яка підірвала корабель.

Заправний тест Starship. Джерело: SpaceX

Публікація звіту відкрила дорогу до третього орбітального випробування Starship. Щоправда, час його проведення поки що невідомий. Для цього SpaceX потрібно отримати новий дозвіл на пуск у Федерального управління цивільної авіації США.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine