SpaceX Dragon Endurance безпечно повернув астронавтів Crew-5 на Землю

Чотири члени екіпажу Crew-5 на борту капсули SpaceX Crew Dragon під назвою Endurance успішно приземлилися біля узбережжя Мексиканської затоки у Флориді в суботу. Попри невелику затримку, пов’язану з поганими погодними умовами в зоні приземлення, астронавти повернулись цілими та неушкодженими після п’ятимісячної наукової місії на Міжнародній космічній станції.

Endurance
Endurance одразу після приземлення. Фото: SpaceX
SpaceX Crew Dragon Endurance
Екіпаж Crew-5 на борту SpaceX Crew Dragon Endurance. Фото: NASA

Зворотний шлях тривав приблизно 19 годин, перш ніж капсула знову увійшла в атмосферу Землі, розгорнула парашути, щоб погасити швидкість спуску до 24 км/год, та м’яко приводнилась із парашутом біля узбережжя Тампи. Генеральний директор SpaceX Ілон Маск відсвяткував їхнє повернення, привітавши їх у Twitter.

Серед членів команди були астронавти NASA Джош Кассада та Ніколь Манн, а також японець Коіті Ваката та росіянка Анна Кікіна. Місія SpaceX Crew-5 стала першим польотом у космос для Манн, Кассади та Кікіної. Ваката, чемпіон Японії з космічних польотів, провів понад 500 днів у космосі протягом п’яти місій, починаючи з епохи Space Shuttle NASA.

Crew-5
За годинниковою стрілкою зліва: бортінженери експедиції 68 Анна Кікіна з «Роскосмосу», Джош Кассада і Ніколь Манн з NASA та Коіті Ваката з JAXA позують для світлини всередині Міжнародної космічної станції 1 березня 2023 року. Фото: NASA

За час свого перебування на орбіті астронавти Crew-5 здійснили 2512 обертів навколо Землі після прибуття на космічну станцію у жовтні минулого року. За цей час вони провели багато експериментів, а також пережили кілька небезпечних ситуацій: ухилення від космічного сміття та аварії на російських космічних кораблях, через які була споряджена рятувальна місія.

Тепер на Міжнародній космічній станції залишилися троє американців, троє росіян і один астронавт з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавт зробив «нереальне» зображення полярного сяйва з МКС.

За матеріалами Interesting Engineering.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine