SpaceX Dragon терміново переобладнують для рятувальної місії

Капсула SpaceX Dragon спішно модифікується на орбіті, щоб у разі потреби повернути ще одного астронавта на Землю. NASA планує забрати Френка Рубіо з російського космічного корабля «Союз» у капсулу Dragon під назвою Endurance, яка нині керує поточною місією SpaceX Crew-5 для NASA. В агенції вирішили розпочати перетворення внутрішнього простору цього корабля шляхом переміщення додаткового пасажирського сидіння.

Космічний корабель SpaceX Dragon біля МКС
Космічний корабель SpaceX Dragon біля МКС. Фото: Wikipedia

Переобладнання SpaceX Dragon

Анатомічне сидіння, що належить американському астронавту Френку Рубіо, буде зняте з російського корабля «Союз МС-22», який наразі зістикований із МКС, але визнаний небезпечним для використання космонавтами. Френк був доставлений на МКС разом із двома росіянами Сергієм Прокоп’євим і Дмитром Петеліним. Отже, у разі переобладнання, на Endurance зможуть повернутись на Землю не чотири, а п’ять астронавтів, якщо відбудеться будь-яка аварійна ситуація на космічній станції.

Пошкоджений «Союз МС-22» все ще може бути використаний як рятувальний човен, якщо щось небезпечне трапиться на МКС до прибуття наступного «Союзу». Навіть у такому разі зняття крісла буде лише на користь: у «Союзі МС-22» безпечніше перевозити двох астронавтів, а не трьох.

Місія з порятунку астронавтів на МКС
Місія з порятунку астронавтів на МКС. Фото: Deepdreamgenerator.com

«Ця зміна дозволяє посилити захист екіпажу через зниження теплового навантаження всередині космічного корабля «Союз МС-22» для космонавтів Прокоп’єва і Петеліна в разі екстреного повернення на Землю», — заявили в NASA.

Застряглі на орбіті

Endurance був відправлений до МКС у жовтні 2022 року. Його екіпаж Crew-5 склали четверо осіб: Ніколь Манн і Джош Кассада з NASA, японський астронавт Коіті Ваката та росіянка Анна Кікіна. На щастя, капсули Dragon технічно розраховані на перевезення до семи осіб, тож у Endurance є місце, щоб у разі потреби врятувати Рубіо.

«Союз МС-22» стартував до МКС у вересні 2022 року для запланованої шестимісячної місії. Але Рубіо, Прокоп’єв і Петелін, швидше за все, залишаться на орбіті вдвічі довше. Розширення місії для екіпажу «МС-22» пояснюється тим, що наступний «Союз» стартуватиме без людей, щоб повернути їх додому.

Раніше ми повідомляли про те, як план порятунку космонавтів від NASA був відхилений росією.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine