План порятунку космонавтів від NASA був відхилений росією

«Роскосмос» спростував повідомлення про те, що астронавта NASA буде рятувати космічний корабель SpaceX Dragon. Наразі два космонавти з росії Сергій Прокоп’єв і Дмитро Петелін та один астронавт NASA Френк Рубіо опинились у пастці на МКС через витік теплоносія в результаті пошкодження корпусу космічного корабля «Союз МС-22». Цей космічний корабель мав повернути трійцю на Землю, але місія опинилася під загрозою.

Два космічні кораблі Dragon від SpaceX пристиковані до МКС
Два космічні кораблі Dragon від SpaceX, пристиковані до МКС. Фото: SpaceX

30 грудня NASA повідомила, що звернулася до SpaceX по допомогу повернути застряглий екіпаж та використати одну капсулу Dragon у разі надзвичайної ситуації. Потім з’явилася неперевірена інформація про те, що пошкоджений «Союз МС-22» повернеться на Землю без екіпажу, тоді як космічний корабель «Союз МС-23» відправлять на МКС у лютому з одним пілотом на борту, який забере двох космонавтів. Згідно з цим планом, Рубіо мав повернутись на транспорті від SpaceX.

Як повідомляє RussianSpaceWeb, «Роскосмос» відхилив план щодо повернення Рубіо на борту капсули Dragon та пообіцяв повернути трьох астронавтів на «Союзі МС-23». Пізніше Ерік Бергер з Ars Technica підтвердив це повідомлення. Остаточне рішення про порятунок повідомить глава російської космічної агенції на цьому тижні.

Спалах напруженості

Космічні кораблі від SpaceX дозволили США та NASA значно зменшити свою залежність від застарілих капсул «Союз» російського виробництва, які вони використовували винятково для доставлення астронавтів у космос після виходу з експлуатації Space Shuttle 2011 року.

Космічний корабель "Спілка МС-22"
Космічний корабель «Союз МС-22». Фото: NASA

Крім того, напруження між країнами досягло найвищого рівня через вторгнення росії в Україну. Ці дії призвели до того, що міжнародна космічна спільнота відмовилася від майбутньої співпраці з країною-агресоркою.

Раніше ми повідомляли про те, як відреагував світ на звістку, що росія відмовляється від МКС.

За матеріалами Futurism.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine