Космонавти з росії опинились у пастці на МКС через пошкоджений «Союз»

У результаті пошкодження космічного корабля «Союз МС-22» росія перевіряє, чи здатна капсула, пристикована до Міжнародної космічної станції (МКС), повернутися на Землю. Нагадаємо, 14 грудня через отвір у корпусі «Союз МС-22» корабель почав розпилювати охолоджувальну рідину в космос. Оскільки існує небезпека використання пошкодженого космічного корабля, наразі готується рятувальна місія космонавтів на іншому «Союзі».

Космический корабль "Союз МС-22"
Космічний корабель «Союз МС-22». Фото: NASA

Якщо космічний корабель «Союз МС-22» визнають небезпечним, двом космонавтам та одному астронавтові NASA доведеться чекати до лютого, поки резервний «Союз» прибуде на Міжнародну космічну станцію. Разом з тим наступна російська місія до МКС, яка була запланована на березень 2023 року, буде відтермінована на більш пізній строк. Також якщо рятувальний корабель «Союз» успішно евакуює екіпаж, пошкоджений «МС-22» повернеться на Землю вже без астронавтів.

Причина аварії

Наразі на борту орбітального форпосту перебуває сім осіб. Якщо «Союз МС-22» визнають непридатним, це означатиме, що на МКС залишиться лише одна «рятувальна капсула» SpaceX Crew Dragon, яка здатна перевозити максимум чотирьох людей, на випадок, якщо потрібна буде екстрена евакуація. Капсула SpaceX у жовтні доставила на МКС американців Джоша Кассаду та Ніколь Манн, японця Коіті Вакату та росіянку Анну Кікіну.

Витік теплоносія через діру в корпусі космічного корабля "Союз МС-22"
Витік теплоносія через діру в корпусі космічного корабля «Союз МС-22»

Причина утворення діри, що спричинила витік теплоносія, досі досліджується. Експерти не виключають, що це міг бути шматок космічного сміття розміром 0,8 мм. Але одна ідея була повністю виключена: метеорний потік Гемініди абсолютно точно не міг продірявити російський космічний корабель.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти встановили на МКС нову сонячну панель.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine