Реакція світу на звістку, що росія відмовляється від МКС

Росія не втомлюється двивувати світ одіозними заявами. Остання з них — що роскосмос вийде з проєкту МКС після 2024 року. Реакція виявилася різною. У NASA відповіли, що жодних офіційних повідомлень не отримували. Держдепартамент висловив свій жаль з цього приводу. А Ілон Маск іронічно побажав росіі «Bon Voyage!»

Міжнародна космічна станція
Росія йде з проєкту МКС. Джерело: Spacenews.com

Реакція NASA: ми не отримували офіційних повідомлень

З’явилися перші реакції світу на заяви росії про вихід з проєкту Міжнародної космічної станції. 26 липня про припинення співпраці в цьому напрямку «після 2024 року» новий генеральний директор «Роскосмосу» Юрій Борісов сказав безпосередньо путіну.

Першими на заяву відреагували у NASA. Директорка з МКС Робін Гейтенс заявила, що її організація не отримувала жодного офіційного повідомлення з цього приводу. Про це вона розповіла на конференції, присвяченій питанням науки та розвитку МКС.

Відповідно до її заяв NASA вважає, що співпраця з росією триватиме до 2030 року, як і планувалося. І, на думку Гейтенс та інших офіційних осіб з NASA, фраза «після 2024 року» означає саме це.

Американські астронавти Кейджі Ліндгрен та Джесіка Воткінс, з якими був встановлений зв’язок, також підтвердили, що на МКС ніхто нічого не чув, і вони продовжують працювати разом із росіянами.

Держдепартамент висловлює жаль

А ось у Держдепартаменті США до заяв Борісова поставилися серйозно. Представник цієї організації Нед Прайс заявив: «Це сумна подія, враховуючи вкрай важливу наукову роботу, що проводиться на МКС, цінну професійну співпрацю між нашими космічними агентствами протягом багатьох років, і особливо у світлі нашої оновленої угоди про співпрацю у галузі космічних польотів».

Згадана угода була підписана лише кілька днів тому. Вона полягає в обміні між росією та США місцями на своїх космічних кораблях. Цікаво, що менеджер програми МКС NASA Джоель Монтанбано, який безпосередньо підписував цей договір у москві, коментувати слова Борісова відмовився.

Bon Voyage!

Найкоротшою і найяскравішою виявилася реакція американського мільярдера і космічного підприємця Ілона Маска. Голова SpaceX відомий своєю рішучою позицією щодо війни в Україні та довгими й зовсім не мирними відносинами з «Роскосмосом».

Під новиною про те, що росія йде з МКС, він написав усього два слова: Bon Voyage! Щасливої дороги. Маск давно вже пропонує стати заміною росіянам на МКС, і цілком може бути, що вже за 2 — 3 роки він цього досягне.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine