Астронавт зробив «нереальне» зображення полярного сяйва з МКС

Геомагнітна буря, спричинена серією недавніх вибухових подій на Сонці, «подарувала» дивовижні полярні сяйва. Сила сонячного вітру була настільки сильною, що спричинила яскраве видовище над Європою та США.

Погляд на полярне сяйво з борту МКС
Погляд на полярне сяйво з борту МКС. Автор: Джош Кассада

Астронавти на Міжнародній космічній станції (МКС) на висоті 400 км над нашою планетою також насолоджувалися дивовижним світловим шоу. Джош Кассада поділився приголомшливим знімком, який йому вдалося зробити з орбітального форпосту. 

«Абсолютно нереально», — так прокоментував Кассада в Twitter поруч із зображенням, на якому видно не лише розкішну зелень полярного сяйва, а й міські вогні на Землі та частину космічної станції.

Полярне сяйво виникає, коли частинки сонячного вітру стикаються з газами в атмосфері Землі. У результаті зіткнень часто виникають барвисті світлові ефекти на небі. З поверхні природне явище зазвичай найкраще спостерігати на півночі, у таких місцях, як Аляска, Канада, Ісландія, Гренландія, Норвегія, Швеція та Фінляндія. На іншому боці Землі, на крайньому півдні, такі місця, як Тасманія та Нова Зеландія, зазвичай є найкращими для спостереження за полярним сяйвом.

Але останніми днями особливо потужні сонячні спалахи призвели до того, що полярне сяйво розтягнулося набагато далі на південь, ніж зазвичай, що дало небесним спостерігачам, які живуть у цих місцях, рідкісний шанс побачити світлове шоу без необхідності подорожувати на крайню північ чи південь.

Що стосується астронавтів МКС, їхнє завидне розташування означає, що для них полярне сяйво не є чимось незвичним. Вони спостерігають кілька полярних сяйв під час шестимісячних місій на орбіті. Наприклад, Кассада, ймовірно, не вперше бачить це явище з космосу, оскільки він прибув на МКС п’ять місяців тому в складі команди SpaceX Crew-5. Але, судячи з коментаря в його публікації, останнє видовище, схоже, зворушило його найбільше.

Раніше ми повідомляли про те, що пілот розвернув літак для кращого споглядання полярного сяйва пасажирами.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine