Надпотужний сонячний спалах викликав червоне полярне сяйво над Європою

Днями наше Сонце спричинило достатню кількість спалахів разом із кількома викидами корональної маси. Наслідки таких спалахів викликали яскраві полярні сяйва, які поширюються далі від полюсів Землі, ніж зазвичай, та досягли північних регіонів США та Європи.

Рідкісне червоне полярне сяйво в Північній Європі та Канаді
Рідкісне червоне полярне сяйво у Північній Європі та Канаді. Авторство зображення: Майк Маклеллан

Потік зарядженої сонячної плазми досяг Землі 16 лютого, переповнивши атмосферу частинками сонячного вітру, що викликало рідкісне червоне полярне сяйво, яке стало видно на більшій частині Канади, північних регіонах США та Європи. Синоптики космічної погоди обіцяють, що найближчі дні Аврора посилиться ще більше.

Twitter уже переповнений зображеннями спостерігачів за небом і записами про дивовижні спостереження полярного сяйва. Остання хвиля була особливо захопливою, оскільки засяяла в рідкісних відтінках червоного, що з’являється через дуже високу концентрацію частинок сонячного вітру та проникає глибше в атмосферу Землі.

Очікується, що удар сонячного вітру по верхніх шарах атмосфери триватиме до 19 лютого. Через це полярне сяйво стане ще інтенсивнішим. Тому можна очікувати спостереження цього явища, що буде видимим аж на півночі Англії та США.

Щоб побачити полярне сяйво, не потрібне спеціальне обладнання, потрібне лише ясне нічне небо. Центр прогнозування космічної погоди США пропонує перевірити, коли полярне сяйво може бути видимим у вашій місцевості. На жаль, України північне світове шоу не досягне.

Раніше ми повідомляли про те, якими бувають полярні сяйва на різних планетах Сонячної системи.  

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine