Пілот розвернув літак для кращого споглядання полярного сяйва пасажирами

Потужний сонячний вітер, що вдарив Землю цими вихідними, утворив неймовірної краси видовище — яскраве полярне сяйво. Причому сила вітру була настільки потужною, що північне сяйво досягло південніших регіонів, наприклад, Великої Британії та США.

Рідкісне червоне полярне сяйво в Північній Європі та Канаді
Рідкісне червоне полярне сяйво у Північній Європі та Канаді. Авторство зображення: Майк Маклеллан

Літак авіакомпанії EasyJet, що здійснював рейс з Ісландії до Великої Британії, навіть розвернувся на 360 градусів над Північним морем, щоб дозволити пасажирам а побачити це неймовірне видовище.

Фотографія полярного сяйва з борту літака
Світлина полярного сяйва з борту літака. Фото: @APTGroves

«Велика подяка пілоту EasyJet EZY1806 з Рейк’явіка до Манчестера, який здійснив розворот на 360 градусів під час польоту, щоб переконатися, що всі пасажири могли побачити неймовірне північне сяйво», — написав один пасажир у Twitter.

«Наша команда завжди докладатиме максимум зусиль для клієнтів, і ми раді, що змогли поділитися з ними цим особливим видом на північне сяйво», — прокоментували маневр в авіакомпанії.

Північне сяйво зазвичай найкраще видно у високоширотних регіонах ближче до Арктики, наприклад, у Скандинавії. У Великій Британії лише в Шотландії та частині північної Англії зазвичай можна побачити полярне сяйво, але навіть там воно — велика рідкість.

Минулого тижня метеорологічна служба Великої Британії заявила, що сильна сонячна активність дасть спостерігачам шанс побачити північне сяйво. Аврору було видно на півночі Шотландії. Але очевидці кажуть, що бачили сяйво навіть на півдні острова близько до горизонту.

Що викликає північне сяйво?

Полярне сяйво спричинене частинками від Сонця, які стикаються з атомами та молекулами у верхніх шарах атмосфери Землі. Хвилеподібні візерунки світла спричинені силовими лініями магнітного поля Землі, тоді як різні кольори утворюються різними газами: зелений характерний для кисню, а фіолетовий, синій або рожевий — азоту. Найнижча частина полярного сяйва зазвичай розташована на відстані приблизно 120 км від поверхні Землі, але верхня частина може бути на багато сотень кілометрів над Землею.

Раніше ми повідомляли про те, як астрономи виявили полярні сяйва на галілеєвих супутниках Юпітера.

За матеріалами Sky News.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine