SpaceX будуватиме по одній мегаракеті Starship на день

Четвертий випробувальний політ найпотужнішої у світі ракети Starship був напружений, але виявився величезною перемогою для SpaceX. Поставлені компанією цілі щодо польоту були досягнуті: перший ступінь ракети — Super Heavy — здійснив м’яке приземлення у Мексиканській затоці, а розгінний блок Starship висотою 50 м успішно приводнився в Індійському океані після контрольованого входу в атмосферу.

SpaceX Starship
Фюзеляжі космічних кораблів SpaceX Starship. Фото: starbasebrewery.com

Наразі SpaceX прагне розвивати успіхи програми Starship, продовжуючи роботу над Starfactory — новим виробничим об’єктом на базі Starbase у Південному Техасі. Мета компанії — виробляти одну нову ракету Starship щодня на новому заводі, що має допомогти людству вийти на міжпланетні рубежі.

Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX

«У нас є кораблі та надважкі прискорювачі, готові до запуску або випробувань для наступних польотів, і ще більше зійде з виробничої лінії, оскільки Starfactory продовжує зростати. Остання черга заводу, що будується зараз, буде введена в експлуатацію цього літа, надавши нам ще кілька сотень тисяч квадратних футів площі», — сказав інженер-технолог Falcon Structures Джессі Андерсон.

Starfactory є частиною Starbase в Бока-Чиці (штат Техас), одного з перших комерційних космодромів, призначених лише для Starship. Після завершення будівництва компанія планує випускати одну мегаракету Starship щодня на потужностях Starfactory.

«Ця фабрика справді надихає. Моє серце вистрибує з грудей! Це дозволить нам значно збільшити темпи виробництва, наближаючись до нашої довгострокової мети — виробляти один корабель на день і незабаром запустити Starship Version Two», — сказала Кейт Тайс, менеджерка з інжинірингу систем якості SpaceX.

Раніше ми повідомляли про те, як уламки від SpaceX Starship продають за 7,5 тис. доларів.

За матеріалами space.com

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії