«Союз МС-22» визнали небезпечним для польоту

«Роскосмос» прийняв рішення не використовувати пошкоджений космічний корабель «Союз МС-22» для пілотованого польоту. Космонавти Сергій Прокоп’єв, Дмитро Петелін та Френк Рубіо повернуться на Землю на борту корабля «Союз МС-23», який буде запущений у лютому 2023 року.

Космический корабль "Союз МС-22"
Космічний корабель «Союз МС-22». Джерело: NASA

14 грудня на кораблі «Союз МС-22» стався витік теплоносія, який призвів до повного виходу з ладу його системи охолодження. Під час подальшого візуального огляду, проведеного за допомогою руки-маніпулятора Canadarm2, фахівці NASA помітили невеликий отвір у радіаторі.

Спочатку в «Роскосмосі» стверджували, що навіть попри те, що температура всередині апарата перевищила нормативні значення, ситуація не становить небезпеки ні для надійного функціонування техніки, ні для життя людей. Якби екіпаж «Союз МС-22» складався виключно з російських космонавтів, то цілком можливо, що в результаті вони отримали б наказ повертатися на Землю на пошкодженому кораблі, всупереч всім ризикам.

Однак, оскільки до складу екіпажу «Союз МС-22» входить американський астронавт, NASA висловила більш ніж зрозумілі побоювання щодо безпеки корабля. Відомо, що американська аерокосмічна адміністрація опрацьовувала варіант повернення Френка Рубіо на Землю на кораблі Crew Dragon.

У цій ситуації «Роскосмосу» все ж таки довелося визнати, що «Союз МС-22» небезпечний для пілотованого польоту. Корабель відстикується від МКС та повернеться на Землю без екіпажу. Для повернення Прокоп’єва, Петеліна та Рубіо буде залучений «Союз МС-23». Його запустять 20 лютого 2023 року в автоматичному режимі. Раніше планувалося, що на цьому кораблі на МКС вирушить екіпаж 69-ї тривалої експедиції у складі космонавтів Олега Кононенка, Миколи Чуба та астронавта Лорал О’Хара.

Що стосується причин витоку теплоносія, то згідно з офіційним висновком «Роскосмосу», він стався через «удар спорадичним метеороїдом», а не через заводський брак, або зіткнення з фрагментом космічного сміття (наприклад, уламком супутника «Космос-1408»). Вірити чи ні організації, яка вже неодноразово попадалася на наданні неправдивих відомостей та замовчуванні важливих фактів, кожен може вирішувати сам.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії