Солоність океану Енцелада може сприяти життєздатності

Команда дослідників із Массачусетського технологічного університету створила модель солоності підповерхневого океану Енцелада. Вона показала, що кількість солі в ньому може бути сприятливою для підтримки життя. Стаття з результатами дослідження була опублікована в журналі Science Advances.

Енцелад. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute

Зараз ми знаємо, що під поверхнями багатьох крижаних супутників планет-гігантів (у тому числі Європи, Енцелада, Ганімеда) ховаються великі підповерхневі океани. Вода в них не замерзає завдяки припливним взаємодіям. На думку багатьох вчених, ці океани є найсприятливішим місцем для пошуку життя в Сонячній системі. Вони мають джерело енергії, рідку воду і в них розчинені різні хімічні речовини, які живі організми могли б використовувати для свого харчування.

Однак існує ще один важливий фактор, що визначає потенційну життєздатність океану: його солоність. Занадто значна або, навпаки, занадто мала кількість солі може унеможливити виникнення біологічних видів.

Дослідники з Массачусетського технологічного університету вирішили оцінити солоність океану Енцелад. Для цього вони вдалися до комп’ютерного моделювання. Воно виявило кореляцію між солоністю та товщиною льоду на полюсах: чим більше солі розчинено у воді, тим товстішим має бути лід.

Схема будови океану Енцелада. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Southwest Research Institute

Далі дослідники звернулися до архіву місії Cassini. Аналіз зібраних апаратом даних показав, що товщина крижаної кірки Енцелада над його полюсами менша, ніж над екватором. У межах моделі це відповідає приблизно 30 грамам солі на кілограм води. Для порівняння, земні океани містять 35 грамів солі на кілограм води. У результаті вчені дійшли висновку, що рівень солоності океану Енцелада може бути цілком сприятливий для підтримки життя.

Нагадаємо, що проєкт місії для дослідження океану Енцелада посів одну з верхніх позицій у нещодавно опублікованому декадному огляді в галузі планетології.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії