Зонд Solar Orbiter побачив S-подібний вигин плазми, яка вилетіла з поверхні нашого світила під час нещодавнього коронального викиду маси. На думку фахівців, він свідчить про перемикання магнітного поля над сонячними плямами.
Вигин плазми, який спостерігав Solar Orbiter
Зонд Solar Orbiter, який недавно під час прольоту Венери зіткнувся з корональним викидом маси, ще у березні під час подібної події зробив дивовижне спостереження. На його борту є коронограф METIS — інструмент, який блокує сонячний диск, даючи змогу спостерігати за протуберанцями, які вириваються з поверхні світила.
Саме він дозволив побачити S-подібний вигин плазми, викинутої з поверхні світила. Частина її ніби почала падати назад на поверхню зорі. На думку вчених, це може бути першим свідченням перемикання у сонячній короні, коли магнітне поле миттєво змінює свою полярність.
Варто зауважити, що Solar Orbiter — перший апарат, якому вдалося детально вивчити це явище. Решта апаратів перебуває для цього занадто далеко, а Parker Solar Probe, навпаки, підлітає до поверхні Сонця на відстань усього кількох мільйонів кілометрів, і умови там не може витримати жодна камера.
Перемикання магнітного поля
METIS дозволяє отримувати зображення сонячної корони одразу на кількох довжинах хвиль. І, порівнюючи ці картинки між собою, вчені дійшли висновку, що перемикання відбулося безпосередньо над сонячною плямою.
Це добре узгоджується з моделлю, опублікованою деякий час тому Гері Зенком з університету Алабами. Він припустив, що миттєва зміна полярності магнітного поля є звичайним явищем саме над сонячними плямами. До неї призводить розрив магнітних ліній і їхнє перез’єднання у нову комбінацію.
За словами дослідників, цей процес може не тільки гальмувати плазму, але й прискорювати її. Саме він відповідає за явище, коли викид, що вже відірвався від Сонця якийсь час тому, починає додатково набирати швидкість.
За матеріалами www.space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine