Сім світів біля однієї зорі: NASA розповіла про незвичайну систему Kepler-385

Аналіз даних, зібраних місією Kepler, дозволив зробити дивовижне відкриття. Астрономи виявили зоряну систему, до складу якої входить не менше семи екзопланет.

Система Kepler-385 в уявленні художника. Джерело: NASA/Daniel Rutter

Телескоп Kepler був запущений у 2009 році. Він став однією з перших орбітальних обсерваторій, спеціально призначених для виявлення екзопланет. Kepler шукав нові світи за допомогою транзитного методу — шляхом реєстрації змін яскравості зір, викликаних транзитами їхніх компаньйонів.

За дев’ять років роботи Kepler пощастило знайти та підтвердити існування понад двох тисяч позасонячних світів. Ще кілька тисяч значаться в списку кандидатів. Астрономи все ще активно аналізують дані Kepler, що дає їм змогу регулярно здійснювати нові відкриття.

Як приклад можна навести зорю Kepler-385, дані про яку містяться в нещодавно опублікованому каталозі місії Kepler. Це світило розташоване на відстані 4600 світлових років від Землі й нагадує Сонце: воно приблизно на 10% яскравіше та на 5% гарячіше за нього. Загалом Kepler вдалося виявити сім екзопланет у цій системі, що близько до рекорду. Астрономам відомо небагато зір, що мають більше ніж шість екзопланет.

Система Kepler-385 в уявленні художника. Джерело: NASA/Daniel Rutter

Дві внутрішні екзопланети Kepler-385 трохи більші за Землю і, ймовірно, теж мають кам’янистий склад. Астрономи припускають, що у них може бути розріджена атмосфера. Щодо решти п’яти екзопланет, то вони вдвічі більші за Землю і, найімовірніше, є мінінептунами, що мають щільну атмосферу.

На жаль, попри таке різноманіття екзопланет, система Kepler-385 навряд чи є сприятливим місцем для пошуків життя. Орбіти семи світів проходять на дуже невеликій відстані від зорі. Кожен з них отримує більше тепла, ніж Меркурій від Сонця.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун
Вогняне кільце в небі: найкращі світлини сонячного затемнення
Перший патент у космосі: як астронавт заново винайшов горнятко для кави
Порятунок ціною науки: NASA відключила інструмент Voyager 2, щоб продовжити йому життя
Застряглі на МКС астронавти зможуть проголосувати на виборах президента США
Найкращі фото: які експерименти проводили астронавти місії Crew-8 на МКС
«Потроєна» наднова допомогла James Webb розрахувати швидкість розширення Всесвіту