Deep Blue Aerospace продовжує випробування ракет

Китайська приватна компанія Deep Blue Aerospace готується 2023 року запустити на орбіту свою ракету Nebula-M. Цей носій буде частково надрукований на 3D-принтері та матиме перший ступінь, що придатний до повторного використання.

Випробування ракети Deep Blue Aerospace
Ракета Nebula. Джерело: Deep Blue Aerospace

Ракета Deep Blue Aerospace піднялася на 100 метрів

Deep Blue Aerospace — це китайська космічна компанія «другої хвилі». Вона поки що не здійснила жодного пуску ракети на орбіту, але вже включилася у змагання між приватними перевізниками. Перегони йдуть за створення азійського носія, перший ступінь якого можна буде повторно використовувати для старту.

Планується, що ракета Nebula-М, яку розробляє Blue Aerospace, виведе корисний вантаж на орбіту в 2023 році. У компанії повідомляють, що багаторазовість першого ступеня буде не єдиною інновацією в конструкції. Для зниження вартості частину деталей цього носія надрукують на 3D-принтері.

2021 року Deep Blue Aerospace вже провела два випробувальні польоти. У першому з них керосин-киснева ракета Nebula-М піднялася на висоту 10 м і приземлилася. У другому вона досягла позначки 103,2 м і повернулася на Землю. Наступним тестом має стати кілометрова висота. Потім компанія встановить на носій новий двигун тягою у 20 тонн, і ракета перетне лінію Кармана (100 км над поверхнею).

Перегони китайських компаній

Китайський приватний космос активно розвивається. Серед компаній розпочалися змагання, хто першим в Азії зможе повторити успіх Ілона Маска. Для цього необхідно запустити ракету на орбіту так, щоб перший ступінь можна було повторно використовувати. Про те, що саме вони запустять такий носій, уже заявили Landspace, iSpace та Galactic Energy. Схоже, що поки усі сумнівалися у самій концепції багаторазової системи, китайці обдумували, як її побудувати.

Deep Blue Aerospace відрізняється від своїх суперників тим, що не стали розпочинати з дешевих одноразових носіїв. Решта компаній почали саме з їхнього запуску й успішно його здійснили. Але багаторазові моделі у них і досі переважно на папері. А розробники Nebula-М одразу націлилися на можливість злітати та сідати. Ймовірно, саме вони першими у Китаї наздоженуть Маска та Безоса.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine