Обтічник японської ракети зруйнувався на орбіті

17 листопада на навколоземній орбіті сталася руйнація обтічника японської ракети HII-A. Подія спричинила утворення понад 50 фрагментів космічного сміття, які можна відстежити за допомогою наземних засобів. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому 18-ю ескадрильєю контролю космічного простору Космічних сил США.

Зазвичай обтічники ракет не набирають першу космічну швидкість й відразу падають на Землю. Втім, через конструктивні особливості HII-A оснащена відразу двома комплектами обтічників. Верхній скидається, коли ракета ще перебуває на суборбітальній траєкторії. Нижній відокремлюється після того, як ракета виводить на орбіту перший супутник та вже рухається із першою космічною швидкістю. Тому, він не падає на Землю і стає фрагментом популяції космічного сміття.

Зруйнований обтічник залишився після пуску, що відбувся ще у 2012 році. Тоді HII-A успішно вивела на орбіту чотири супутники. Обтічник знаходився на орбіті заввишки 620 км. За даними 18-ї ескадрильї, під час його руйнування утворилося понад 50 уламків.

Пуск ракети HII-А. Джерело: Mitsubishi Heavy Industries

Це вже далеко не перший подібний випадок. Так, цього літа на орбіті зруйнувався обтічник ракети HII-А, яка була пущена у 2018 році. Схожий випадок стався й у 2020 році. Це говорить про те, що руйнація обтічників відбулася не через зовнішні чинники, на зразок зіткнення з іншими фрагментами космічного сміття, а через їхні конструктивні особливості.

Варто зазначити, що всього за чотири дні до руйнування обтічника HII-А в космосі стався інший інцидент, який призвів до утворення великої кількості уламків. 12 листопада на орбіті вибухнув верхній ступінь нової китайської ракети «Чанчжен-6A». Це сталося через кілька годин після того, як вона вивела на орбіту експериментальний супутник. Вибух призвів до утворення близько п’ятдесяти уламків. Що його спричинило, залишається загадкою.

Ви також можете почитати, як китайська берегова охорона відібрала у філіппінців уламки ракети.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Космічні пригоди незалежної України: 7 найкращих письменників-фантастів
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією
James Webb розкрив хімічну загадку на супутнику Плутона
Залишені на Землі астронавти Crew-9 засмутилися поступкою своїх місць екіпажу Starliner
Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун