Корабель китайської берегової охорони заблокував філіппінський катер, що буксирував морем уламки ракети. Вона належить Піднебесній і викликала значне обурення через неконтрольоване падіння. КНР забрала фрагменти собі.
Китайці відібрали у філіппінців уламки своєї ракети
Катер філіппінських ВМС зазнав агресивних дій з боку берегової охорони Піднебесної через необережне освоєння космосу. Він саме буксирував уламки китайської ракети, що впала у територіальних водах цієї країни, коли до нього наблизився корабель із бортовим номером 5203.
Історія розпочалася в неділю, 20 листопада. Філіппінські військові за допомогою камери дальньої дії помітили у морі об’єкт, який виявився уламком китайської космічної ракети «Чанчжен-5В». Вони вислали човен, прив’язали уламки мотузкою та почали буксирувати їх на свою базу.
В цей час до катера й наблизився китайський сторожовий корабель. Спочатку він перекрив курс, а потім спустив на воду надувний човен для захоплення уламків. Моряки перерізали трос, за допомогою якого здійснювалося буксирування, та забрали уламки з собою.
Філіппінські військові їм не перешкоджали та згодом повернулися на свою базу. За словами представників ВМФ країни, у результаті інциденту ніхто не постраждав, але вони все одно обурені поведінкою своїх китайських колег.
Скандальні ракети у скандальному морі
Південнокитайське море, у якому все це сталося, саме по собі є ареною жорсткого політичного протистояння. КНР намагається різними шляхами посилити свою присутність у ньому. Таїланд, Малайзія та Філіппіни, які підтримує США, намагаються цьому опиратися. Тому різноманітні інциденти у цих водах не рідкість.
Надважка ракета «Чанчжен-5В» теж відома своєю скандальністю. Конкретно цей екземпляр, уламки якого весь останній тиждень філіппінці виловлюють у своїх територіальних водах, вивів на орбіту модуль «Меньтянь», чим було завершено будівництво китайської космічної станції.
За останні два роки «Чанчжен-5В» запускали ще двічі. І щоразу після завершення місії її велетенський останній ступінь переходив у неконтрольоване падіння та досягав поверхні Землі у непередбачуваній точці. Такою цю ракету спроєктували китайські інженери.
Тож не дивно, що кожного разу, як Китай запускає цей носій, це викликає дипломатичні суперечки. Експерти й так попереджають про значний ризик загибелі людей у найближчі 10 років від падіння уламків ракети, а Піднебесна ніби усе робить, щоб це сталося напевно.
У Малайзії саме перебуває із візитом віцепрезидентка США Каміла Гаріс. Невдовзі вона має вилетіти на Філіппіни, щоб висловити свою підтримку цій країні та запевнити, що у разі вторгнення Китаю Сполучені Штати не стоятимуть осторонь.
За матеріалами Рhys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine