Що залишилося від Каховського водосховища: погляд з орбіти

У мережі опублікували супутникові знімки того, на що перетворилося Каховське водосховище після руйнування греблі ГЕС. На них видно, що вода майже повністю зникла і замість величезної водойми утворилася система річищ та островів.

На що перетворилося Каховське водосховище
На що перетворилося Каховське водосховище. Джерело: twitter.com/AmichaiStein1

Каховське водосховище зникло

Увечері 20 червня у мережі Twitter з’явилися фото того, що лишилося від Каховського водосховища. Два тижні тому російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС. Відтоді рівень води у водоймі стрімко знижувався.

Зараз на світлинах видно, що водосховища, по суті, більше не існує. Замість нього утворилася складна система з окремих річищ та озерець. Між ними залишилися ділянки дна, яке тепер стало суходолом.

Поки що важко спрогнозувати, чи буде рівень води знижуватися далі. Наближаються найспекотніші місяці літа, а навколо колишнього водосховища — велика кількість населених пунктів. Тож, можливо, впродовж наступних місяців ці землі пересохнуть ще сильніше.

Каховське водосховище до катастрофи
Каховське водосховище до катастрофи. Джерело: twitter.com/AmichaiStein1

Що було і що буде

Російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС вранці 6 червня. У цьому акті терору вони одразу ж звинуватили Україну. Західні ЗМІ тривалий час не могли розібратися, хто ж насправді винен, але зрештою все ж визнали очевидне.

Тим часом у перший тиждень після вибуху на південь від водосховища відбувалося катастрофічне затоплення багатьох населених пунктів. Відомо, що принаймні кілька людей загинуло, багатьох довелося евакуювати під обстрілами росіян. Наразі рівень води там знизився.

Подальші наслідки підриву ГЕС і спустошення водосховища всі бачать по-різному. Екологи зазначають, що екосистема, що склалася у водоймі в останні кілька десятиліть, повністю знищена. Іноземні військові експерти натякають, що тепер українські війська отримали нові ділянки фронту для наступу.

Дехто радіє тому, що на землях, що піднялися з-під води, відродиться історична місцевість Великий Луг. Одночасно зростають побоювання, що сільське господарство Півдня України, засноване на зрошуванні земель водою водосховища, може припинити своє існування.

За матеріалами twitter.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine