Опубліковані нові супутникові знімки наслідків підриву Каховської ГЕС

Видання The Guardian оприлюднило знімки наслідків руйнування Каховської ГЕС, зроблені супутниками компанії Maxar Technologies. На них видно катастрофічні наслідки повені, що затопила сотні житлових будинків.

Супутниковий знімок затоплених будинків
Супутниковий знімок затоплених будинків. Джерело: Maxar Technologies

Супутникові знімки катастрофи

Компанія Maxar Technologies відома тим, що з першого дня широкомасштабного вторгнення росії в Україну відстежує найважливіші події за допомогою своїх супутників. Видання The Guardian опублікувало низку знімків, зроблених ними, на яких видно жахливі наслідки підриву Каховської ГЕС, здійсненого російськими окупантами у вівторок.

Усі фото йдуть парами. На одному видно об’єкти до катастрофи. На іншому — те, якими вони є зараз. В першу чергу привертають увагу знімки самої дамби. На них видно два величезні провали, крізь які все ще несуться потоки води, нехай і не такі бурхливі, як у перший день.

Вони однозначно вказують на те, що це не була якась ракета чи самовільне руйнування пошкодженої конструкції. Саме такі версії досі відстоює росія, яка відмовляється визнавати свою провину. А світові ЗМІ все продовжують гадати, що ж насправді сталося.

Офіційний представник США в ООН тим часом заявив, що хоча для того, аби усе з’ясувати, й знадобиться міжнародне розслідування, в цілому провина все одно лежить на росії. «Навіщо Україні робити це зі своєю власною територією і народом, затоплювати свою землю, змушувати десятки тисяч людей залишати свої домівки — це не має сенсу», — сказав він.

Масштаби руйнувань

Тим часом масштаби руйнувань, зафіксовані на супутникових знімках, вражають. Наразі під загрозою затоплення опинилося близько 100 населених пунктів Херсонської та Миколаївської областей. Майже 17 тис. людей змушені евакуюватися чи рятуватися від потопу на дахах своїх будинків.

Знімки показують, що там, де ще кілька днів тому були сільські вулиці та поля, тепер можна побачити лише мутні потоки води та будівлі, що стирчать із неї. Подекуди видно лише дахи. Особливо сильно постраждало місто Олешки. Місцеві ЗМІ повідомляють, що там вже загинуло принаймні три людини.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що неможливо передбачити, скільки людей загине в окупованій росією частині Херсона через повінь, і закликав світ до чіткої та швидкої реакції для підтримки постраждалих. Глобальні ж наслідки для екології та економіки України ще доведеться оцінити фахівцям.

Можливо, для цього стануть у пригоді й супутникові знімки. Maxar Technologies повідомляє, що їхні світлини охопили понад 2500 км² між Новою Каховкою та Дніпровською затокою на південний захід від Херсона на Чорному морі, що дає певне уявлення про масштаби кризи.

За матеріалами www.theguardian.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine