Супутники показали окопи, які росіяни риють у Криму

OSINT-дослідник Бенджамін Пітет опублікував супутникові знімки окопів та траншей, які росіяни вирили у Криму за останні кілька місяців. Оборонні укріплення також зводять на півдні Херсонської області.

Окопи російської армії в Криму
Свіжі окопи російської армії. Джерело: Planet Labs

Росіяни риють окопи в Криму

Незалежний OSINT-дослідник Бенджамін Пітет опублікував у своєму Твіттері світлини півночі Криму. На них видно окопи та траншеї, які росіяни почали рити у цих місцях. Джерелом знімків є супутники компанії Planet Labs.

Дослідник розмістив пару знімків пропускного пункту «Чонгар», які датуються 12 серпня та 8 жовтня, і показав, що саме в цей період збройні сили окупантів почали відновлювати старі траншеї, які використовували перед широкомасштабним вторгненням, та створювати нові.

Інший знімок, отриманий супутниками тієї ж компанії та датований 5 листопада, показує, що те саме відбувається і біля Армянська. На фото навіть потрапив екскаватор, який саме у момент знімкування відривав нові укріплення.

Що це означає?

Також Пітет опублікував знімок селища Новотроїцьке, яке теж розташоване неподалік перешийку, але вже з боку окупованої Херсонської області. На ньому видно нову величезну позицію, яка була створена наприкінці жовтня.

Укріплення поблизу Армянська
Укріплення поблизу Армянська. Джерело: Planet Labs

Така фортифікаційна активність росіян на територіях, які нібито давно вже стали їхнім глибоким тилом, може здатися дивною і навіть навести на думки, що вони готові тримати рубіж оборони там.

Можна було б зрадіти, що росіяни збираються залишити більшу частину окупованих територій і тримати оборону тільки в Криму, але вони вже неодноразово демонстрували свою схильність до брехні. Цілком можливо, таким чином вони просто присипляють пильність ЗСУ.

За матеріалами Тwitter.com/COUPSURE

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine