Супутник побачив гелікоптери на аеродромі у Бердянську

Росія перекинула на аеродром у Бердянську бойові гелікоптери. Про це свідчать супутникові фото компанії Planet Labs. На думку експертів, це пов’язано з успіхами ЗСУ на цьому напрямку.

Російські гелікоптери в Бердянську.
Російські гелікоптери у Бердянську. Джерело: «Схеми»

Російські гелікоптери у Бердянську

Проєкт «Радіо Свобода» «Схеми» опублікував супутникові фото американської компані Planet Labs. Вони датуються 13 червня і на них видно військовий аеродром в окупованому росіянами Бердянську, де розташовані бойові гелікоптери.

Загалом на знімках можна нарахувати 27 машин. 5 із них — Ка-52. Це сучасні ударні гелікоптери. 9 — Мі-8 чи Мі-24, які є вже значною мірою застарілими. Ще 13 належать — Ка-29. Ці гелікоптери переважно використовуються як транспортні, але можуть нести на собі озброєння.

Цікаво, що з перелічених 27 машин 20 прибули на аеродром недавно. У цьому можна легко переконатися, якщо подивитися попередні світлини, датовані 31 травня. На них гелікоптерів значно менше.

Типи гелікоптерів
Типи гелікоптерів. Джерело: «Схеми»

Що змусило росіян проявляти активність

Раніше приватні супутникові компанії неодноразово публікували знімки російської авіації. Зокрема, вони відстежували активність стратегічної авіації за полярним колом та появу нових винищувачів на аеродромах Воронезької та Курської областей. Траплялися на знімках і гелікоптери. Щоправда, тоді це була Чорнобаївка та аеродром у Псковській області, й машини ці були зруйновані.

Нинішні фото не являють собою чогось унікального, але виникає питання, що означає зафіксоване на них пересування техніки? Тут військові експерти більш-менш сходяться на думці, що це пов’язано з успіхами, які Україна має на цьому напрямку.

За матеріалами www.radiosvoboda.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine