Знищені російські гелікоптери на супутникових знімках

Група незалежних розслідувачів GeoConfirmed опублікувала супутникові знімки авіабази Веретьє у Псковській області. На них видно принаймні три російські гелікоптери Ка-52, знищені внаслідок диверсії.

Знищені російські гелікоптери
Наслідки диверсії у Веретьє. Джерело: Тwitter.com/GeoConfirmed

Гелікоптери у Веретьє

Група незалежних OSINT-розслідувачів GeoConfirmed із посиланням на аналітика Тіма Ергарта опублікувала матеріали щодо диверсії на російській авіабазі Веретьє у Псковській області росії. На ній базуються гелікоптери Ка-52, що беруть участь у війні в Україні.

Знімки датуються 11:44 31 жовтня за Києвом, тобто зроблені приблизно через добу після диверсії. На них добре видно принаймні три гелікоптери, знищені в результаті вибухів, і ще два, які, можливо, були пошкоджені ними.

Вперше інформацію про те, що на авіабазі у Псковській області вибухнули гелікоптери, повідомили російські телеграм-канали 30 жовтня. Одразу ж з’явилася версія, що це диверсія. Особовий склад військової частини був піднятий за тривогою, але жодних диверсантів так і не схопили.

Спостереження за російськими аеродромами

Оскільки росія продовжує використовувати свою авіацію для ударів по мирних об’єктах на території України, її аеродроми регулярно оглядаються супутниками з орбіти. Нещодавно таким чином аналітики помітили рух стратегічних бомбардувальників за полярним колом. Одночасно стало зрозуміло, що росія розконсервовує свої старі винищувачі МіГ-29.

Гелікоптери теж уже потрапляли на ці знімки. Зокрема, Maxar Technologies публікували зображення їхніх уламків на аеродромі у Чорнобаївці. На нинішніх, на яких зображено Веретьє, теж видно уламки техніки, що лежать окремо від корпусів, а в деяких машин не вистачає лопатей роторів.

Знімки з’явилися майже одночасно з публікацією відео, де ймовірний диверсант знімає, як він закладає вибухівку до гелікоптерів. І якщо у правдивості цього ролика ще можна сумніватися, то супутникові зображення сумнівів не викликають.

За матеріалами Тwitter.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine