Корпорація «Роскосмос» формує для участі у війні проти України батальйон під назвою «Уран». Ця новина може поставити під сумнів продовження співпраці з NASA. Низка астронавтів уже виступала із закликом перервати її.
«Роскосмос» створює батальйон «Уран»
Видання Financial Times повідомляє, що корпорація «Роскосмос» формує власний батальйон для війни в Україні. Він має назву «Уран». За повідомленнями, тим, хто туди вступає, одразу пропонується 100 тис. рублів (1200 доларів) та ще 270 тис. рублів за кожен місяць перебування на фронті.
За повідомленнями, це значно більше, ніж отримують робітники на підприємствах «Роскосмосу». Однак росіян затягують у це збройне формування не лише розміром винагороди. Керівництво космічної агенції країни-агресорки вклало величезні кошти у глянцеві плакати та агітаційні ролики.
З урахуванням того, що на підприємствах «Роскосмосу» працює близько 170 тис. осіб, шанс набрати достатню кількість добровольців у керівництва корпорації є. Тим самим вони намагаються покращити становище російської армії, справи якої впродовж останніх 16 місяців ідуть не дуже добре.
Співпраця з NASA
Проведення такого набору керівництво «Роскосмосу» офіційно не афішує, вочевидь вважаючи, що таким чином вони зберігають своє реноме нейтральної й мирної організації. Минулого року NASA коштувало величезних зусиль не припинити співпрацю з ними. Вона життєво необхідна для того, аби функціонування Міжнародної космічної станції не припинялося.
Посаду директора «Роскосмосу» полишив одіозний Дмитро Рогозін. На його місце прийшов Юрій Борисов, який вважається прагматичнішим, хоча насправді такий самий прибічник війни проти України. Проте NASA вдалося домовитися з росіянами про спільні місії на МКС. Зокрема цієї п’ятниці стало відомо, що у сьомому пілотованому польоті корабля Dragon також братиме участь представник країни-агресорки.
Не в останню роль у цьому відіграє колишній космонавт Сергій Крикальов, який є радником Борисова, а до того керував усією пілотованою програмою. Але жодні його стосунки з американцями не допоможуть, якщо «Роскосмос» почне сприяти вторгненню.
Насправді всі американці, які добре знайомі з реаліями «Роскосмосу», чудово розуміють, що там повністю підтримують вторгнення, та вимагають припинити усіляку співпрацю, бо вона насправді нічим не допомагає.
Можливе рішення
«Наївно думати, що співпраця на МКС якимось чином дозволить холоднокровним головам у москві взяти гору або забезпечить якусь стриманість путіна, — сказав астронавт Террі Віртс в інтерв’ю Ars. — Троє космонавтів, з якими я літав у космос, пішли в думу, де всі вони підтримали незаконну війну путіна, а також репресивні заходи, які ліквідували останні залишки свободи слова для простих росіян».
Однак відмовитися від допомоги росіян щодо експлуатації МКС не так просто, як сказати про це. Одне з головних питань, яке не дає остаточно перервати всі відносини — двигуни орієнтації МКС. Вони російські й готового рішення для їхньої заміни наразі немає.
Астронавти, зокрема Скотт Келлі та Террі Віртс, закликають розпочати власні розробки. Для цього можна було б залучити компанію SpaceX. Проте за 16 місяців з початку вторгнення це питання так і зрушило з місця.
Наразі Конгрес США не помічає, що у довгій черзі санкцій відсутнє будь-яке «покарання» для «Роскосмосу». Однак якщо там підтвердять, що корпорація набирає бойовиків, то обов’язково знайдеться хтось, хто поставить питання, чому для неї робиться виняток. І тоді вже жодна дружба NASA з Крикальовим не допоможе.
За матеріалами arstechnica.com.
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine