Чотири добровольці 25 червня увійдуть до імітованого середовища проживання на Марсі під назвою CHAPEA. Там вони проведуть наступні 378 днів у межах підготовки до першої місії екіпажу на Червону планету.
Спеціально спроєктоване закрите середовище проживання в Космічному центрі імені Джонсона NASA в Х’юстоні (штат Техас) прийме Алісу Шеннон, Росса Броквелла, Келлі Гастон і Натана Джонса. Досвід команди охоплює науку, інженерію та охорону здоров’я. Кожен член команди буде використовувати свої специфічні навички під час перебування в імітованому ізольованому середовищі.
Мешканці зіткнуться з багатьма викликами, які можуть чекати реальний екіпаж на Марсі. Серед неприємних речей: повна ізоляція, обмеженість ресурсів, випадкові несправності обладнання та інші непередбачувані ситуації. Щоб зробити цей досвід максимально реалістичним, місія також буде використовувати затримки зв’язку, які відчувають реальні екіпажі через величезну відстань між Землею і Марсом.
Стан здоров’я і працездатність добровольців будуть постійно контролюватися під час їхнього перебування в середовищі проживання, щоб дати планувальникам місії чіткіше уявлення про те, як екіпаж може впоратися з різними аспектами довготривалої місії на Марсі. Діяльність включатиме догляд за посівами, проведення наукових досліджень, підтримання середовища проживання та здійснення «марш-кидків», тож чотирьом мешканцям, безумовно, буде чим зайнятися.
Житло CHAPEA займає площу 158 м2 і складається з дев’яти кімнат, включаючи приватні спальні, спільну ванну кімнату і туалет, а також загальну зону, де всі можуть збиратися на обіди та інші соціальні заходи. Поруч із житлом є також невеликий майданчик, що імітує марсіанську поверхню для проведення досліджень ззовні. Об’єкт був побудований за допомогою великих 3D-принтерів, які також є частиною дослідження, оскільки подібні методи будівництва можуть бути використані на Марсі.
NASA планує здійснити перший політ із людським екіпажем на Марс наприкінці 2030-х років. Хоча ця дата може змінитися. На сьогодні єдиним небесним тілом, на якому побувала людина, є Місяць, а більша відстань і суворіше середовище Марса є набагато складнішим викликом для планувальників місій.
Раніше ми повідомляли про те, як NASA знайшла спосіб висадити людей на поверхню Марса.
За матеріалами Space.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine