Річард Бренсон припиняє фінансувати Virgin Galactic: польоти зупиняться з 2024 року

Засновник Virgin Galactic Річард Бренсон відмовився інвестувати у свою власну компанію з космічного туризму. Мільярдер пояснив, що на його рішення вплинуло зменшення фінансових можливостей після пандемії COVID-19. У зв’язку з цим компанія планує зупинити комерційні польоти VSS Unity на 18 місяців, починаючи вже з 2024 року. Це дасть можливість зекономити на розробці нового космічного корабля Delta. Цей корабель має збільшити пасажиропотік і частоту польотів.

Virgin Galactic
Річард Бренсон. Фото: Virgin Galactic

Бренсон підтвердив, що фінансові ресурси Virgin Galactic скоротилися, але у компанії ще є приблизно 1 млрд доларів, тому фірма планує самостійно забезпечувати свій розвиток. Він висловив своє захоплення успішними комерційними космічними польотами, проведеними компанією за останні пів року, за цінами від 450 тис. доларів за місце на борту.

Virgin Group залишається одним із найбільших акціонерів Virgin Galactic, але зменшила свою частину до 7,7% після продажу акцій на 1 млрд доларів у 2020 і 2021 роках. Вторговані кошти були спрямовані на підтримку інших сегментів бізнесу Virgin Group у сфері дозвілля та подорожей, які постраждали під час пандемії.

VSS Unity
Космоплан VSS Unity

Крім того, інший космічний стартап Бренсона Virgin Orbit взагалі збанкрутував внаслідок серйозних проблем. Зокрема, по компанії сильно вдарив провал останньої місії та вичерпання фінансових ресурсів. Аналітики вважають, що досвід Virgin Orbit може вплинути на підходи Virgin Galactic щодо ефективного використання ресурсів.

На момент свого дебюту на Нью-Йоркській фондовій біржі 2019 року Virgin Galactic оцінювали у 2,3 млрд доларів. За весь цей час їй так і не вдалося стати прибутковою, тому на момент закриття торгів 1 грудня компанію оцінювали лише в 935 млн доларів.

Ситуація навколо компаній Virgin Galactic і Virgin Group віддзеркалює глибокі зміни у світі бізнесу, який досі оговтується після пандемії COVID-19. З одного боку, спостерігається прагнення до інновацій та розвитку космічного туризму, а з іншого — необхідність суворого бюджетного планування та переосмислення пріоритетів. Це вказує на те, що навіть такі впливові постаті, як Річард Бренсон, змушені пристосовуватися до економічних реалій, що постійно змінюються.

Раніше ми повідомляли про те, як космічний туризм стане доступним у 2073 році, але більшість боїться такої мандрівки.

За матеріалами arstechnica.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine