Virgin Galactic заробила 2 млн доларів на космічному туризмі

Virgin Galactic повідомила про збитки у другому кварталі 2023-го, які дещо перевищили показники минулого року. Компанія з космічного туризму все ще зосереджена на залученні клієнтів для регулярних польотів після запуску комерційних послуг. Звіт про збитки призвів до падіння акцій Virgin Galactic приблизно на 3% після закриття ринку, знизивши їх до 4,14 долара за акцію. Загалом акції компанії зросли на 19% з початку року.

VSS Unity
Космоплан Virgin Galactic VSS Unity

У другому кварталі, який завершився 30 червня, Virgin Galactic зазнала чистих збитків на суму 134,4 млн доларів або 46 центів на акцію. За аналогічний період минулого року компанія зазнала збитків у розмірі 110,7 млн доларів або 43 центи на акцію.

Водночас Virgin Galactic вдалося збільшити свій дохід від космічного туризму до 1,9 млн доларів протягом кварталу, у порівнянні з 357 тис. за аналогічний період минулого року. Дохід вдалося отримати завдяки комерційним космічним польотам і членським внескам від майбутніх астронавтів.

У другому кварталі компанія провела два космічних польоти: тестовий та перший комерційний. Останній був значним кроком до впровадження такої послуги. Наступний комерційний політ запланований на 10 серпня.

VSS Unity та літак-носій WhiteKnightTwo. Джерело: Virgin Galactic

На кінець кварталу в компанії були наявні гроші та цінні папери на суму 980 млн доларів, що збільшилося, у порівнянні з 874 млн на кінець першого кварталу. Це збільшення було зумовлене залученням коштів через продаж звичайних акцій на ринку.

Генеральний директор Virgin Galactic Майкл Колглазьє заявив, що фінансове становище компанії залишається стабільним. Їхнє основне завдання — масштабування бізнесу та постачання космічних кораблів класу Delta для комерційного використання у 2026 році. Розвиток майбутнього флоту став головною причиною збитків у другому кварталі, пов’язаних зі збільшенням витрат на дослідження та розробки.

Раніше ми розповідали про те, як Virgin Galactic возитиме людей у космос.

За матеріалами CNBC.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine