Мати та донька полетять у другому туристичному рейсі Virgin Galactic

Компанія Virgin Galactic оголосила, що наступний суборбітальний політ її космоплана відбудеться 2 серпня. Серед 6 людей, що візьмуть участь у ньому, — мати й донька, що виграли цю мандрівку на тоталізаторі, та 80-річний шукач пригод.

Virgin Galactic готується до нового рейсу
Virgin Galactic готується до нового рейсу. Джерело: Virgin Galactic

Новий рейс Virgin Galactic

Компанія Virgin Galactic, що належить британському мільярдеру Річарду Бренсону, готується здійснити другий туристичний суборбітальний політ. Уже 10 серпня з космопорту Америка, що розташований у штаті Нью-Мексико, стартує літак-носій із пристикованим до нього космопланом SpaceShipTwo. На його борту перебуватимуть шестеро космічних туристів.

Серед них вперше в історії космічних польотів будуть мати та донька. Кейша Шахаф з невеличкої держави Антігуа і Барбуда виграла місце у «човнику» два роки тому під час тоталізатора, який організувала Space for Humanity. Разом із нею у космос полетить її донька — 18-річна студентка Анастейша Майєрс.

Крім того, ще одне місце у космоплані дісталося 80-річному Джо Гудвіну. Він провів усе життя у пошуках пригод, а 1972 року брав участь в Олімпійських іграх як каноїст. 2014-го у нього діагностували хворобу Паркінсона, тож він стане другою людиною у космосі з таким діагнозом.

Амбіції компанії

Як і в попередньому польоті, космічні туристи піднімуться на висоту 85 км над поверхнею Землі. Це трохи нижче, ніж визнана міжнародними угодами межа космосу. Проте це все ж вище, ніж 50 км, які вважають його кордоном в американських ВПС.

Річард Бренсон дуже хоче стати лідером у суборбітальному туристичному бізнесі. У минулі роки він сильно відстав від конкурентів. Але після того, як восени 2022 року Blue Origin припинила свої польоти, а він цього року зміг їх організувати, Virgin Galactic опинилася попереду.

Тепер важливо витримати обіцяний темп в один політ на місяць і за можливості навіть запускати космічні кораблі швидше. Адже своєї черги чекають маже 800 клієнтів, які придбали квитки раніше.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine