Рекордна фотосесія: наземний телескоп сфотографував апарат JUICE

Компанія Airbus Space опублікувала запис, що демонструє апарат JUICE. Його особливість полягає в тому, що в момент знімкування земний посланець перебував на відстані 1,5 млн км від Землі. Це майже вчетверо більше, ніж дистанція між нашою планетою і Місяцем.

Апарат JUICE був запущений 14 квітня 2023 року. Метою його місії є Європа, Каллісто і Ганімед — три найбільші крижані супутники Юпітера, під поверхнями яких ховаються величезні океани. Щоправда, не обійшлося без проблем. Спочатку JUICE не зумів розгорнути антену радара RIME. Він є одним із ключових наукових інструментів усієї місії. На щастя, пізніше інженери все ж знайшли спосіб, як виправити ситуацію і розгорнути антену.

На честь цього успіху Airbus Space опублікував вельми цікаву анімацію. На ній можна побачити невелику цятку, що летить на тлі безлічі зір. Ця крапочка і є JUICE. Фото, що складають анімацію, були зроблені 20 квітня. У момент знімкування апарат перебував на відстані 1,5 млн км від Землі. Для порівняння, середня відстань між нашою планетою та Місяцем становить 384 тис. км.

Але як саме фахівцям вдалося сфотографувати крихітний об’єкт, що перебуває на такій великій дистанції від Землі? Для цього був залучений роботизований телескоп ART (Airbus Robotic Telescope). Він розташований в Іспанії та використовується для моніторингу навколоземного простору і відстеження космічних апаратів. Для наведення телескопа використали координати, надані Лабораторією реактивного руху NASA. Загалом ART зробив 20 знімків із п’ятихвилинною витримкою.

Елементи сонячних батарей зонда JUICE. Джерело: Airbus Defence and Space Netherlands

Також варто зазначити ще один важливий фактор, завдяки якому вдалося сфотографувати JUICE. Річ у тім, що апарат оснащений набором із двох сонячних батарей, загальною площею 85 м² (наразі це рекорд для космічних апаратів, які коли-небудь залишали навколоземну орбіту). Настільки значні розміри обумовлені тим, що околиці Юпітера отримують у 27 разів менше світла, ніж Земля. Величезні сонячні батареї значно збільшують яскравість апарата, що уможливлює його телескопічні спостереження навіть на таких великих відстанях від Землі.

Варто зазначити, що у майбутньому в астрономів ще будуть шанси знову побачити JUICE. У 2024, 2026 і 2029 роках він тричі повернеться до нашої планети, щоб використовувати її гравітацію для розгону.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine