Пуск першої австралійської ракети відбудеться 2023 року

Компанія Gilmour Space оголосила про намір здійснити перший пуск ракети Eris у квітні 2023 року. У разі успіху вона стане першим орбітальним носієм австралійського виробництва.

Складання ракети Eris. Джерело: Gilmour Space

Gilmour Space Technologies була заснована у 2012 році. Як і багато інших аерокосмічних стартапів, вона почала свій шлях зі створення та випробування суборбітальних ракет. Їхня особливість полягала у використанні гібридних двигунів, що застосовують надруковане на 3D-принтері паливо. У 2016 році компанія здійснила успішний пуск гібридної суборбітальної ракети RASTA. У 2019 році відбувся пуск більшої ракети One Vision. Він завершився невдачею. Проте керівництво Gilmour Space зробило висновок, що фахівці накопичили достатній досвід, щоб перейти до наступного етапу та зайнятися створенням орбітального носія. Він отримав назву Eris.

Ракета Eris має триступеневу конструкцію. Її висота становить 25 метрів, діаметр головного обтічника — 1,2/1,5 метра (залежно від габаритів вантажу), маса (у заправленому стані) — 30 тонн. Перший ступінь Eris оснащений п’ятьма гібридними двигунами, що використовують рідкий окислювач та тверде паливо. Ракета зможе виводити до 305 кг корисного навантаження на 500-кілометрову екваторіальну або сонячно-синхронну орбіту.

Ракета Eris (концепт). Джерело: Gilmour Space

У листопаді інженери Gilmour Space провели успішні вогневі випробування гібридних двигунів, на яких вони продемонстрували тягу в 115 кілоньютонів. Наразі фахівці компанії займаються виготовленням двох екземплярів ракети Eris. Очікується, що їхнє складання завершиться до березня 2023 року.

Після цього фахівці розпочнуть підготовку першого пуску. Він відбудеться з території австралійського космодрому Боуен. У межах своєї першої місії Eris спробує вивести на орбіту супутник місцевого виробництва. Його успіх зробить Австралію 12-ю країною, яка має можливість самостійно виводити вантажі на орбіту.

Раніше ми розповідали про плани аерокосмічного стартапу Skyrora здійснити перший орбітальний пуск наприкінці 2023 року.

За матеріалами https://www.newscientist.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ ustmagazine