Relativity Space здійснила прожиг надрукованої на 3D-принтері ракети

Компанія Relativity Space опублікувала відеозапис, який демонструє успішний прожиг, надрукованого на 3D-принтері, першого ступеня ракети Terran 1.

Надрукована на 3D-принтері ракета

Relativity Space була заснована у 2015 році. Її керівництво зробило ставку на створення ракет, які повністю друкуватимуться на 3D-принтерах. За задумом конструкторів, подібна інновація дозволить радикально прискорити процес будівництва носіїв, що значно знизить їх вартість. Для цього компанія отримала найбільший у світі принтер, призначений для металевого друку.

Перший ступінь ракети Terran 1. Джерело: Relativity Space

Terran 1 є першою орбітальною ракетою Relativity Space. Вона має двоступеневу конструкцію. Її висота становить — 35,2 метра, діаметр — 2,3 метра. Перший ступінь Terran 1 оснащений дев’ятьма двигунами Aeon, другий — одним двигуном Aeon Vac, які також надруковані на 3D-принтері. Ракета зможе виводити до 1250 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО). Вартість одного пуску оцінюється у 12 млн доларів.

Успішний прожиг Terran 1

На початку червня 2022 року перший ступінь ракети Terran 1 був доставлений на мис Канаверал. Після завершення всіх необхідних перевірок інженери здійснили її повний прожиг. Він тривав 20 секунд і завершився успіхом. Це дає компанії можливість розпочати перше орбітальне випробування Terran 1 (місія Good Luck, Have Fun). Раніше у Relativity Space повідомляли, що воно відбудеться до кінця літа, але зважаючи на все, компанія перенесла дату пуску.

Варто зазначити, що у разі успішного пуску, Terran 1 може увійти в історію не лише як перша надрукована на 3D-принтері орбітальна ракета. Річ у тім, що носій використовує метан, як паливо та рідкий кисень, як окислювач. Отже, Relativity Space має непогані шанси випередити Starship, компанії SpaceX, та вписати Terran 1 в історію, як першу метанову ракету, що досягла орбіти.

Ви також можете почитати про плани Relativity Space щодо розробки першої приватної марсіанської місії.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine