Приватна місія Ax-1 нарешті повернулася на Землю

Перша приватна місія Ax-1 нарешті змогла повернутися з МКС. Приводнення поблизу узбережжя Флориди минуло без проблем. Успішне завершення польоту дозволить здійснити запуск наступного корабля Crew Dragon.

Місія Ax-1 завершилася успішно
Місія Ax-1 завершилася успішно. Джерело: SpaceX

Місія Ax-1 завершилася успішно

25 квітня о 10:52 за київським часом корабель Crew Dragon із чотирма членами першої приватної космічної місії компанії Axiom відстикувався від Міжнародної космічної станції (МКС) та попрямував до Землі. О 20:06 того ж дня він здійснив посадку на воду поблизу узбережжя Флориди.

Попри побоювання інженерів, погода на місці посадки була сприятливою. Крім того, вперше за три місії усі чотири парашути корабля відкрилися одночасно. Після посадки члени екіпажу відправилися у місто Орландо (штат Флорида) для проходження необхідних медичних процедур.

Непростий політ

Перша приватна місія компанії Axiom стартувала до МКС ще 8 квітня. До неї увійшли співробітник компанії та три її клієнти. Політ мав завершитися ще минулого тижня, однак через погану погоду поблизу місця посадки завершення місії весь час відкладали. Бажання безглуздо ризикувати ні в кого не було.

Астронавти зовсім не були проти, оскільки угода з ними передбачає можливість таких затримок. Тим більше, що за додатковий час на станції доплачувати не довелося. Екіпаж не сидів без діла, а завершив деякі експерименти, які до того були відкладені. Крім того, вони багато в чому допомагали іншим космонавтам.

Запуск нових місій

Тим часом на Землі ситуація лишалася напруженою. Одразу після повернення місії Ax-1 до МКС мав стартувати наступний Crew Dragon. На ньому мала летіти планова місія у складі трьох астронавтів NASA та космонавтки Європейського космічного агентства.

Однак інженери компанії SpaceX, якій належать обидва кораблі, відмовлялися запускати другий, поки не повернувся з орбіти перший. Але нарешті це сталося і місія Crew-4 може летіти. Відбудеться старт 27 квітня о 10:52 за київським часом.

Приблизно за 5 діб після прибуття на станцію цієї місії попередня має повернутися на Землю. Члени Crew-3 перебувають на МКС з листопада минулого року. Повернуться вони на своєму власному кораблі.

Щодо наступних приватних польотів, то Axiom вважає досвід позитивним. Однак місія Ax-2 полетить на МКС не раніше, ніж навесні 2023 року. Попередньо командувати нею буде колишня астронавтка NASA Пеггі Вілсон.

За матеріалами Spacenews.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі