Axiom Space уклала контракт на запуск Crew Dragon

Американська компанія Axiom Space оголосила про укладання контракту зі SpaceX. Угода передбачає запуск до МКС космічного корабля Crew Dragon із чотирма пасажирами — одним співробітником Axiom Space та трьома приватними особами. Загалом вони проведуть на борту станції 8 днів. Місія має відбутися у другій половині наступного року. Сторони поки що не розголошують вартості контракту.

Нагадаємо, що Axiom Space нещодавно було обрано NASA для будівництва першого комерційного житлового модуля для МКС. Він буде пристикований до переднього порту сполучного вузла Node 2. Його збираються використовувати для проведення експериментів, розробки нових технологій, а також місце проживання космічних туристів і астронавтів, що доставляються на станцію приватними компаніями. Відповідно до вимог NASA, термін експлуатації модуля повинен становити не менше 5 років з можливістю його продовження ще на два роки. Його запуск заплановано на другу половину 2024 року.

Своєю чергою, для SpaceX це вже не перший контракт на запуск Crew Dragon із приватним замовником. Наприкінці лютого компанія Space Adventures оголосила про намір організувати туристичний політ чотирьох людей на орбіту, що проходить значно вище за орбіту МКС. Його тривалість становитиме п’ять днів. Ця місія запланована на кінець 2021 – початок 2022 р.

За матеріалами: https://spacenews.com