Повернення приватної місії Ax-1 відкладене до суботи через негоду

Повернення з Міжнародної космічної станції чотирьох астронавтів приватної місії Ax-1 відкладене до суботи. Причиною цього стала негода на місці посадки. Це також затримує старт наступного корабля Crew Dragon.

Повернення Ax-1 затримується
Повернення Ax-1 затримується. Джерело: Axiom Space

Повернення Ax-1 затримали

Повернення з Міжнародної космічної станції (МКС) першої приватної місії компанії Axiom затримали. Причиною цього стали погані погодні умови, які спостерігаються на місці посадки, поблизу узбережжя Флориди.

Космічний корабель Crue Dragon із чотирма астронавтами місії Ax-1 мав відстикуватися від станції ще 19 квітня. Однак за добу до цього було оголошено, що приводнення місії біля узбережжя Флориди занадто ризиковане. Тому відділення апарата від МКС перенесли на 20 квітня. Посадка, відповідно, мала відбутися 21 чи 22 числа.

Однак подальші спостереження за погодою показали, що екіпажу Майкла Лопеса-Алегріа доведеться пробути на МКС до суботи. На цей час відстикування Crue Dragon заплановане на 2:35 24 квітня за київським часом. Посадка відбудеться теж у суботу, але ближче до вечора.

Затримка посадки може відкласти запуск Crew-4

Місія Ax-1 — перша, у якій беруть участь виключно приватні астронавти. При цьому самі вони та компанія Axiom усіляко підкреслюють свою відмінність від космічних туристів. Але увага до польоту все одно надзвичайно велика. Тому ніхто не хоче ризикувати.

Але не все так просто. Фахівці компанії SpaceX, яка виступає субпідрядником у цій місії, готують свій власний запуск — фінансовану урядом США Crew-4. Вони вже посунули її старт через затримку з Ax-1 і збираються робити це й надалі. Навіть більше, інженери наполягають, що між приводненням екіпажу Лопеса-Алегріа та наступним запуском має минути не менше, ніж 48 годин.

Поки що старт Crew-4 призначений на 26 квітня. Однак ніхто не може дати гарантії, що і впродовж наступних двох днів погода покращиться і посадка приватного екіпажу відбудеться саме в суботу. Тож старт наступного корабля SpaceX знову можуть посунути.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі