Прототип місяцехода VIPER подолав смугу перешкод

Прототип місяцехода VIPER успішно пройшов серію «дорожніх» тестів. Вони підтвердили його здатність долати перешкоди та пересуватися місцевістю зі складним рельєфом.

Перший місяцехід NASA

VIPER є першим місяцеходом NASA. Його довжина та ширина становлять 1,5 м, висота — 2,5 м, маса — 450 кг. Апарат здійснюватиме рух за допомогою чотирьох коліс. Його максимальна швидкість становитиме 0,72 км/год. Для отримання енергії VIPER оснастять сонячними батареями, здатними генерувати 450 Вт. Запасена впродовж місячного дня енергія використовуватиметься для того, щоб не дати апарату замерзнути під час довгої місячної ночі.

Ровер буде доставлений на південний полюс Місяця за допомогою розробленої компанією Astrobotic посадкової платформи Griffin. Він займеться вивченням місячного ґрунту з метою визначення кількості водяного льоду, що міститься в ньому. Спочатку VIPER мав вирушити на Місяць у 2023 році, але нещодавно NASA перенесла дату запуску на 2024 рік, щоб дати більше часу для підготовки та тестування як посадкової платформи, так і самого місяцехода.

Тести місяцехода VIPER

Ключем до успіху місії VIPER є його здатність долати різноманітні перешкоди на місячній поверхні. Щоб на практиці перевірити можливості ровера, його прототип був поміщений у симулятор SLOPE, розташований у Дослідницькому центрі ім. Глена. Він є імітатором місячної поверхні, створений на основі даних, зібраних попередніми місіями. Усередині нього є кратери, пісок, каміння різних форм і розмірів та похила платформа.

Симулятор місячної поверхні SLOPE. Джерело: NASA

Метою тестів було дізнатися, чи зможе VIPER продовжувати рух, якщо зануриться в матеріал із дуже низьким зчепленням, і скільки необхідно буде додаткової потужності. Також інженери хотіли перевірити останню версію програмного забезпечення місяцехода, що дозволяє йому пересувати свої колеса особливим скоординованим способом, подібно до гусениці.

Випробування прототипа місяцехода VIPER. Джерело: NASA

За словами інженерів, прототип VIPER успішно пройшов «смугу місячних перешкод». Ровер також продемонстрував, що він автоматично припинить рухатися, якщо наблизиться до схилу з надто крутим кутом підйому або втратить можливість визначати своє точне положення. Інженери також отримали багато даних про те, що відбувається, коли ровер наїжджає на камінь або його колеса прослизають, і як це впливає на його датчики.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше можливого
Індія відклала перший пілотований політ космічного корабля «Гаганьян»
SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправлення двох Starship у космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням