Повна несподіванка: астероїд Бенну виявився повним «цеглинок» життя

Науковці NASA та інших установ, які досліджували зразки астероїда Бенну, що повернувся на Землю у вересні 2023 року в межах місії OSIRIS-REx, виявили в ньому ключові «цеглинки» життя — амінокислоти. Зразок також містив докази існування стародавнього середовища, яке могло сприяти зародженню хімічних процесів, необхідних для виникнення життя.

NASA OSIRIS-REx
Вчений Джейсон Дворкін тримає флакон, який містить зразки з астероїда Бенну, доставлені на Землю місією NASA OSIRIS-REx. Дворкін є науковим співробітником проєкту місії в Центрі космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті (штат Мериленд). Авторство фото: NASA

Опубліковані в журналах Nature і Nature Astronomy результати дослідження не доводять існування позаземного життя, але підтверджують, що умови, сприятливі для його зародження, були поширеними в ранній Сонячній системі. Це підтверджує теорію про можливість появи життя і на інших планетах та супутниках.

TAGSAM
Вигляд згори на механізм збору зразків OSIRIS-REx Touch-and-Go-Sample-Acquisition Mechanism (TAGSAM) зі знятою кришкою, що показує зразки астероїда Бенну всередині. Фото: NASA

Аналіз, проведений NASA, показав, що у зразку Бенну міститься 14 із 20 амінокислот, які використовуються у синтезі білків на Землі, а також п’ять нуклеїнових основ, необхідних для утворення ДНК і РНК. Дослідники також виявили значну кількість аміаку і формальдегіду — сполук, які за відповідних умов можуть реагувати, формуючи складні органічні молекули.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Фахівці Смітсонівського інституту та Лондонського музею природничої історії встановили, що зразок містить 11 видів мінералів, серед яких кальцит, галіт і сильвініт. Це свідчить про наявність рідкої води на більшому астероїді віком 4,5 млрд років, від якого відокремився Бенну. Вода могла відіграти важливу роль у взаємодії хімічних компонентів, сприяючи утворенню складних органічних сполук.

зразок
Зразок OREX-800044-101, який проаналізували японські члени групи аналізу OSIRIS-REx. Авторство: Ясухіро Оба

Місія OSIRIS-REx стартувала 8 вересня 2016 року, а 3 грудня 2018-го апарат дістався астероїда Бенну. Протягом майже двох років він досліджував астероїд, після чого 20 жовтня 2020-го взяв зразок ґрунту. Матеріал був герметично запакований у капсулу та повернутий на Землю 24 вересня 2023 року для подальшого аналізу.

Раніше ми розповідали про те, чим цікавий астероїд Бенну.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів