Повертаючись до Бенну

Після виконання в жовтні минулого року операції з узяття проби ґрунту астероїда Бенну, (101955 Bennu) апарат OSIRIS-REx віддалився від нього на відстань у кілька тисяч кілометрів. Спочатку передбачалося, що автоматичний розвідник перебуватиме на цій позиції до 2021 року, після чого ляже на зворотний курс до Землі.


Але потім керівництво місії вирішило внести корективи в план польоту й востаннє «поглянути» на Бенну з близької відстані. Апарат виконав маневр, який знову направив його до астероїда.

Астероїд Бенну з відстані 300 км. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Нещодавно група супроводу місії опублікувала новий знімок Бенну. Він був зроблений 4 березня, коли OSIRIS-REx перебував на відстані 300 км від небесного тіла. У кадр потрапила північна півкуля астероїда. Ми навіть можемо розглянути обриси двох його екваторіальних кратерів.
Найближчими днями OSIRIS-REx виконає кілька нових маневрів, завдяки яким швидкість його зближення з ціллю знизиться. 7 квітня апарат пройде на відстані 3,8 км від Бенну. Він зазнімкує місце взяття проби ґрунту, а також проведе детальне знімкування всієї поверхні. Потім учені порівняють отримані зображення зі знімками астероїда, зробленими одразу після прибуття до нього у 2019 році. Це допоможе визначити, яких змін він зазнав за минулі два роки.

За матеріалами https://www.asteroidmission.org