Фахівці групи супроводу місії OSIRIS-REx опублікували анімацію, складену з 82 знімків, зроблених 20 жовтня 2020 року. Вона демонструє процес зближення апарата з астероїдом Бенну (101955 Bennu) та момент взяття проби його речовини. Під час операції OSIRIS-REx перебував на відстані 321 млн км від Землі.
Анімація триває п’ять хвилин. Перший знімок був зроблений, коли OSIRIS-REx розташовувався на висоті 25 м над поверхнею астероїда. Останній — приблизно через 35 секунд після взяття проби, коли апарат активував двигун і почав набирати висоту.
За словами фахівців, аналіз наявних даних показує, що пробовідбірний пристрій TAGSAM (його можна побачити у центрі відео) торкнувся поверхні Бенну в межах одного метра від центру наміченої зони. Контакт тривав 6 секунд. TAGSAM випустив в астероїд струмінь азоту, що підняв з його поверхні безліч частинок реголіту, частина з яких була захоплена спеціальною пасткою.
Найближчими днями фахівці місії спробують оцінити кількість зібраного OSIRIS-REx матеріалу. Якщо його виявиться недостатньо, 12 січня 2021 року апарат знову зблизиться з Бенну та спробує знову взяти проби. У березні 2021-го OSIRIS-REx залишить околиці астероїда і ляже на зворотний курс до Землі. Капсула із зібраними ним зразками має сісти на території штату Юта 24 вересня 2023 року.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine