Потужні спалахи на Сонці порушили радіозв’язок на всій території США

Наше Сонце відіграє ключову роль у забезпеченніЗемлі енергією. Але також воно є джерелом значних збурень у земній атмосфері. Цього тижня відбулося два масштабних сонячних спалахи, що спричинили збій радіозв’язку по всій території США.

Сонячні спалахи силою X1.5 та X1.6 викликали порушення радіозв'язку
Сонячні спалахи класу X1.5 та X1.6 викликали порушення радіозв’язку. Фото: NASA

«Вибух потужністю X1.5 викликав високий рівень радіозаглушення (R3) в районі, який у той момент був освітлений сонячним світлом — більша частина США, Канада й Тихий океан», — повідомив геліофізик Кіт Стронг.

Другий сонячний спалах досяг Землі 7 серпня. Згідно з даними Національного управління океанографічних і атмосферних досліджень, він отримав класифікацію X1.5. EarthSky зауважує, що спалахи класу X є найбільш інтенсивними. Вони викликають деградацію та порушення високочастотних радіосигналів, особливо на тому боці нашої планети, який освітлений Сонцем.

«Сонячні спалахи представляють собою потужні джерела випромінювання. На щастя, воно не може проникнути крізь земну атмосферу та нашкодити людям. Але воно здатне порушити атмосферу в тих шарах, де передаються GPS-сигнали та зв’язок», — повідомило NASA.

Цьому спалаху передував ще один, який стався 5 серпня. Він також належав до класу X, але був потужніший — з інтенсивністю X1.6.

Сонячні спалахи можуть впливати на нашу планету, спотворюючи проходження радіосигналів і навіть створюючи загрозу для космічних місій. Минулого року обсерваторія Solar Orbiter (ESA, NASA) опинилася під впливом плазми Сонця від коронального викиду маси, що стався за кілька днів до того. На щастя, вона вижила завдяки своїй конструкції, яка дозволила їй витримати такі умови. Але спалахи можуть бути небезпечними для менш захищених міжпланетних апаратів.

Раніше ми повідомляли про те, як надпотужне виверження на Сонці помітили на Землі, Місяці й навіть на Марсі.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine