Потужна гроза вразила астронавтів на борту МКС: відео

Приватний астронавт Маркус Вандт поділився неймовірним відео, знятим з Міжнародної космічної станції (МКС), на якому можна побачити потужну грозу з космосу. На зазначених кадрах видно численні спалахи серед хмар, що свідчать про сильний шторм.

«Грози — це потужне і красиве явище, яке можна спостерігати, в тому числі з космосу», — написав Вандт у своєму онлайн-пості.

Астронавт розповів, що став свідком грози під час роботи над експериментом Тора-Девіса, який тестує нову камеру в космосі для детальніших спостережень за грозовими хмарами та досліджує вплив блискавок у верхніх шарах атмосфери на концентрацію парникових газів.

Експеримент містить нейроморфну камеру Davis 346, прикріплену до дзеркальної камери Nikon D5 для ручного керування, і дві камери, якими керує пристрій AstroPi на базі комп’ютерної плати Raspberry Pi. Використовуючи всього кілька ватів потужності, спеціалізована камера Davis може записувати еквівалент 100 тисяч зображень на секунду.

Цю камеру астронавт ESA Андреас Могенсен використав на початку 2023 року, щоб зафіксувати червоний спрайт — приголомшливу тимчасову світлову подію, яка відбувається над грозовими хмарами. Вандт, здається, червоних спрайтів не помітив під час перебування в космосі, але він зробив багато дивовижних знімків Землі та кілька дуже ефектних кадрів зсередини МКС.

Вандт був у складі екіпажу Axiom-3, який провів понад два тижні на борту МКС у межах місії, організованої компанією Axiom Space. Місія завершилася 9 лютого, після чого екіпаж успішно повернувся на Землю.

Під час перебування на МКС Вандт займався науковими експериментами в умовах мікрогравітації та робив чудові знімки Землі, пролітаючи над різними географічними об’єктами.

Раніше ми показували захопливий погляд на Землю з космосу місії AX-3.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine