Помер останній учасник місії Apollo 7

У США пішов з життя колишній астронавт Волтер Каннінгем. Він був останнім учасником експедиції Apollo 7 і не дожив лише два місяці до свого 91-річчя.

Волтер Каннінгем під час місії Apollo 7. Джерело: NASA

Волтер Каннінгем народився 6 березня 1932 року в Крестоні, штат Айова. Він вступив на службу до ВМС США у 1951 році, потім кілька років служив у Корпусі морської піхоти, після чого працював науковим співробітником у низці американських компаній. У 1963 році Каннінгем пройшов відбір до складу третьої групи астронавтів NASA. Він став лише третім «цивільним» астронавтом в історії США.

Каннінгем вирушив у космос у жовтні 1968 року у складі експедиції Apollo 7. Це був перший пілотований політ за американською місячною програмою. На його учасників було покладено завдання провести комплексне тестування нового корабля та повернути впевненість у майбутньому американської астронавтики, що похитнулася після трагічної пожежі, яка забрала життя трьох членів екіпажу Apollo 1.

Екіпаж Apollo 7 впорався з поставленим завданням. Під час 11-денного польоту астронавти відпрацьовували маневри, необхідні для стикування та виходу на навколомісячну орбіту за допомогою третього ступеня ракети Saturn V, активували двигун службового модуля та виміряли точність роботи всіх систем Apollo. Також вони провели першу в історії телетрансляцію з борту космічного корабля.

Екіпаж Apollo 7 після повернення на Землю. Зліва направо: Волтер Ширра, Дон Айзлі, Волтер Каннінгем. Джерело: NASA

На жаль, попри те, що з технічного погляду експедиція Apollo 7 пройшла надзвичайно успішно, вона була зіпсована скандалом. Річ у тім, що в ході польоту у всіх трьох астронавтів розвинувся нежить. Правила техніки безпеки вимагали, щоб під час повернення вони перебували у скафандрах. Але екіпаж боявся, що через різке підвищення тиску в них можуть луснути барабанні перетинки. У результаті, всупереч прямому наказу з ЦУП, астронавти так і не вдягли шоломи.

Це рішення мало серйозні наслідки для їхньої подальшої кар’єри. За неофіційними даними, керівник польотів Кріс Крафт був розгніваний космічною непокорою, прямо заявивши, що ніхто з учасників Apollo 7 більше не полетить у космос. Врешті саме так і сталося. Каннінгем провів у лавах NASA ще три роки, працюючи над проєктом орбітальної станції Skylab. Але, переконавшись, що його більше не збираються призначати до складу екіпажів, Каннінгем залишив загін астронавтів.

Надалі Каннінгем займався бізнесом, а також був оратором і радіоведучим. У нього залишилися дружина та двоє дітей.

Нагадаємо, що раніше ми розбиралися в історії першого «страйку на орбіті», нібито влаштованого екіпажем орбітальної станції Skylab у 1973 році.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t. me/ustmagazine