Почалося виготовлення останнього дзеркала Гігантського Магелланового телескопа

Інженери почали виготовляти останнє, сьоме дзеркало Гігантського Магелланового телескопа. Коли всі частини складуть у великому монтуванні, яке зараз виготовляється у США, буде створений інструмент, який зможе збирати світло з більшої площі, ніж будь-який інший прилад на Землі.

Гігантський Магелланів телескоп скоро отримає нове дзеркало
Гігантський Магелланів телескоп скоро отримає нове дзеркало. Джерело: Damien Jemison, Giant Magellan Telescope — GMTO Corporation

Інженери виготовляють гігантське дзеркало

Співробітники Дзеркальної лабораторії Річарда Ф. Керіса, яка є частиною Університету Аризони, розпочали виготовлення останнього, сьомого дзеркала Гігантського Магелланового телескопа. Цей величезний інструмент буде невдовзі змонтований у Чилі.

Щоб створити дзеркало, співробітники лабораторії помістили 20 тонн спеціального скла з низьким коефіцієнтом розширення марки Ohara E6 у єдину у своєму роді обертову піч. У ній воно нагріється до 1165°C, набуде необхідної вигнутої форми, а потім ще три місяці остигатиме. Після цього фахівці почнуть його полірування.

Коли дзеркало буде готове, його діаметр складе 8,4 м. Разом із шістьма іншими воно буде змонтоване на спеціальній конструкції й утворить суцільну поверхню площею 368 м2. Загальний діаметр усієї відбивної поверхні складатиме 25 м, що більше, ніж у будь-якого з телескопів, що існують зараз.

Коли Гігантський Магелланів телескоп запрацює?

Загальна конструкція Гігантського Магелланового телескопа буде заввишки 39 м — вище, ніж багатоквартирний дім. На неї піде 2100 тонн високоякісної сталі. Зараз основні елементи виготовляються на новому заводі у Рокфорді, штат Іллінойс. Тим часом на місці майбутнього розташування телескопа у Чилі завершують створення критичної інфраструктури.

Усе це робиться для того, аби створити інструмент, який буде у 50 млн разів потужніший за людське око. Гігантський Магелланів телескоп буде у 200 разів чутливішим і матиме у 4 рази більшу роздільну здатність, ніж будь-який інший астрономічний інструмент оптичного діапазону. Очікується, що перше світло він побачить наприкінці цього десятиліття.

Джерело phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine