Кращий за James Webb: у Чилі прискорили будівництво найпотужнішого телескопа

Гігантський Магелланів телескоп (GMT) — найпотужніший з усіх, що коли-небудь створювалися людством. Його будівництво просувається доволі повільно. Щоб прискорити цей процес, він отримав нове фінансування у розмірі 205 млн доларів.

Giant Magellan Telescope
Гігантський Магелланів телескоп (Giant Magellan Telescope)

За даними Організації Гігантського Магелланового телескопа (GMTO), ці інвестиції є одним із найбільших раундів фінансування телескопа з моменту його заснування. Кошти підуть на виготовлення гігантської 12-поверхової конструкції, що буде розміщена в обсерваторії Лас Кампанас у Чилі, пустеля Атакама.

GTMO
Порівняння роздільної здатності знімка James Webb із ймовірною світлиною від GMT. Зображення: GTMO

Після введення GMT в експлуатацію він буде в 4 рази потужніший за космічний телескоп James Webb завдяки більшій площі збору світла. Він також буде в 200 разів потужнішим за будь-який наявний дослідницький телескоп. Хоча точна дата його завершення не визначена, очікується, що введення в експлуатацію розпочнеться наприкінці 2020-х, і це останнє грошове вливання, безсумнівно, значною мірою допоможе втілити цю мету в реальність.

Один сегмент Гігантського Магелланового телескопа
Один сегмент Гігантського Магелланового телескопа. Фото: GTMO

Гігантський Магелланів телескоп вважається майбутнім в дослідженні космосу. Він використовуватиме найбільші у світі дзеркала — 25,4-метрова матриця складається з семи дзеркал діаметром 8,4 м, які важать 18 тонн. Загальна площа збору світла в 368 м2 забезпечить зображення досить чіткі, щоб розрізнити деталі на монеті, з відстані майже 160 км. Такі можливості дозволять створювати найдетальніші зображення Всесвіту, вони навіть перевершать за роздільною здатністю космічний телескоп James Webb, який нещодавно вразив світ своїми неймовірними знімками.

Конструкція Гігантського магелланова телескопа
Конструкція Гігантського Магелланового телескопа

Завершена конструкція заввишки сягатиме 39 м, матиме вагу 2100 тонн і буде розміщена у 65-метровому корпусі, який може завершити повний оберт майже за три хвилини. Сім адаптивних вторинних дзеркал можуть змінювати форму поверхні завтовшки 2 мм 2000 разів на секунду, щоб виправити ефект оптичного розмиття атмосфери Землі в найширшому полі зору будь-якого телескопа. Простіше кажучи, телескоп має стати дивом техніки та встановить нову вершину для спостереження за космосом.

Раніше ми повідомляли про ТОП-4 телескопи, які збудують до 2030 року.

За матеріалами Petapixel

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine