Пневматична гармата відправить у космос вантаж на швидкості 30 М

Компанія Longshot Space, очолювана генеральним директором Майком Грейсом, здійснює прорив у галузі космічних запусків. Стартап пропонує альтернативний підхід до виведення вантажів у космос. Замість дорогих ракет Грейс пропонує використовувати пневматичну гармату — гіперзвукову систему, яка спростить і здешевить процес запусків на навколоземну орбіту.

Longshot Space може стати альтернативою ракетам
Longshot Space може стати альтернативою ракетам. Фото: Unsplash

В інтерв’ю TechCrunch підприємець пояснив свою концепцію, стверджуючи, що традиційні ракети занадто дорогі та складні для ефективного та доступного виведення об’єктів у космос. Замість них його команда розробляє пристрій під назвою Longshot, який працює на принципі «горизонтального пострілу». Прискорювач використовує стиснений газ, що подається у бетонні труби, аби зрештою розігнати вантажі до швидкості 30 М (36,7 тис. км/год).

Цей досить амбіційний підхід, звісно, має свої складності. Перш за все, гіперзвукові швидкості супроводжуються дуже гучними звуковими ударами, що вимагає здійснювати запуски на великій відстані від населених районів. Грейс упевнений, що це можна забезпечити, та вказує на сприятливі відгуки від Сема Альтмана з OpenAI та Draper VC, які підтримали ідею Longshot.

Longshot Space
Прототип пневматичної гармати Longshot Space у малому масштабі. Фото: Longshot Space

Підприємець стверджує, що в конкуренції з іншими альтернативними підходами до космічних запусків — такими, як SpinLaunch — його система може бути набагато ефективнішою та доступнішою. Йому не потрібні дорогі та розумні рішення, достатньо простого та дешевого прискорювача, що дозволить знизити ціну на запуски та забезпечить успішні контракти.

Таким чином, компанія Longshot Space прагне змінити підхід до космічних запусків, замінивши складні ракети пневматичними гіперзвуковими прискорювачами. Їхня мета полягає в зменшені вартості виведення корисних вантажів на орбіту, аби підтримати майбутні міжпланетні космічні місії.

Раніше ми повідомляли про те, як японці винайшли спосіб створити супутник із дерева.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine