Південна Корея розриває космічну співпрацю з росією

Південна Корея наближається до завершення процесу повного розірвання контракту з росією на запуск супутників. Міжнародні санкції, запроваджені проти росії через її вторгнення в Україну, означають, що для пари супутників, які країна-агресорка мала вивести у космос 2022 року, Південна Корея тепер шукатиме інший транспорт.

Vega-C
Європейська ракета-носій Vega-C. Зображення: ESA

Південна Корея планувала запустити два апарати — Korea Multipurpose Satellite 6 і середній супутник наступного покоління Compact Advanced Satellite 500-2. Передбачалося, що ці супутники вийдуть у космос завдяки російським ракетам-носіям. Проте через вищезазначені причини партнерство між двома країнами стало неможливим. Міністерство науки та інформаційно-комунікаційних технологій Південної Кореї повідомило про це 10 жовтня, виходячи з офіційної заяви, оприлюдненої у виданні The Korea Times.

У заяві йдеться: «Через розв’язану війну росії проти України та подальші міжнародні санкції створені неконтрольовані обставини, які завадили використанню російських ракет-носіїв».

Після цього обидві країни почали перемовини про розірвання контракту із запуску супутників. Наразі цей процес майже завершений, але деталі умов розірвання контракту не розголошуються.

Поки завершується процес розірвання контракту Південна Корея запустить свої космічні апарати з іншими, надійнішими партнерами. Супутник Arirang 6, також відомий як Korea Multipurpose Satellite 6, буде виведений на орбіту ракетою Vega-C компанії Arianespace у грудні 2024 року. Тим часом Міністерство науки Південної Кореї отримало перевагу в тендері на запуск супутника CAS 500-02.

Південна Корея проявляє космічні амбіції й розробляє власні ракети-носії під назвою Nuri. Це свідчить про важливість космосу в розвитку країни та її далекоглядні плани на майбутнє.

Водночас росія через розв’язану війну проти України вже втратила низку комерційних пускових контрактів та космічних партнерів. Це призвело до того, що країна-агресорка розшукує нових партнерів для космічних програм в інших країнах, таких як Іран, який також перебуває під дією санкцій.

Раніше ми повідомляли про те, що Південна Корея збирається запустити місію на Марс.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine