Південна Корея збирається запустити місію на Марс

Президент Південної Кореї оголосив, що до 2045 року зонд, розроблений його країною, здійснить посадку на Марсі. Крім того, особливу увагу в цій країні планують приділити дослідженню Місяця.

Південна Корея збирається на Місяць
Південна Корея збирається на Місяць. Джерело: Spacewatch.global

Південна Корея збирається досягнути Марса

Південна Корея збирається запустити місію на Марс до 2045 року. Про це 29 листопада заявив президент країни Юн Сук Йоль. Про низку інших місій також ідеться у новій дорожній карті, розробленій для організацій, пов’язаних із космосом.

Встановлення умовного чи не дуже прапора Південної Кореї має відбутися на знак 100-ліття її незалежності від Японії. Але якщо дослідження Марса мають для корейців скоріше символічне значення, то ближчі плани сповнені реалізму.

Плани Кореї на найближче десятиліття

Зокрема дорожня карта передбачає створення Корейським аерокосмічним управлінням (KASA) у найближчі 5 років ракети, яка зможе доправити великий автоматичний зонд на поверхню Місяця. Цю організацію тільки планується створити наступного року, але уряд країни вже покладає на неї великі надії.

Наступного року на розбудову своєї космічної програми Південна Корея планує витратити майже 75 млрд доларів. Це приблизно вдвічі більше, ніж було виділено цього року.

Зокрема планується, що вже до кінця поточного десятиліття космічний апарат здійснить посадку на поверхні Місяця. А вже 2032-го, відповідно до заяв президента країни, Корея має почати видобувати на поверхні супутника Землі корисні копалини.

Що вже зробила Південна Корея

Космічна програма Південної Кореї останніми роками сильно активізувалася. Країна намагається не відстати від своїх сусідів, насамперед від КНДР. Основним напрямом робіт є випробувальні пуски ракет з власного морського космодрому.

В інших напрямах плани Кореї весь час змінюються. Наприклад, країні довелося відмовитися від запуску місії з вивчення астероїдів. Проте місія «Данурі», спрямована на вивчення Місяця з орбіти, поки що проходить успішно.

За матеріалами Spacewatch.global

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine