Південна Корея запустила твердопаливну ракету з морської платформи

30 березня Південна Корея здійснила пуск твердопаливної ракети з морського майданчика. Ці ракети є дешевшими за рідиннопаливні. Однак цей пуск свідчить про посилення космічних перегонів.

Південна Корея запустила твердопаливну ракету
Південна Корея запустила твердопаливну ракету. Джерело: Republic of Korea Ministry of National Defense

Південна Корея здійснила морський старт

30 березня Південна Корея здійснила перший пуск своєї твердопаливної ракети з морської платформи, розташованої біля західного узбережжя країни. Старт був повністю успішним. Міністерство оборони країни повідомило, що макет супутника відділився та вийшов на орбіту.

При цьому запущена ракета є лише верхньою частиною більш потужного носія. Він буде здатний виводити супутники вагою до 500 кг на орбіти висотою до 500 км. Перший запуск повної конструкції планується до кінця 2025 року.

Старт відбувся лише за тиждень після випробування північнокорейської балістичної ракети. За повідомленнями міністерства оборони Південної Кореї, нова ракета не може використовуватися як носій ядерної зброї, однак може виводити на орбіту розвідувальні супутники.

Навіщо Кореї твердопаливні ракети

Зазвичай вважається, що твердопаливні ракети для орбітальних запусків підходять гірше, ніж рідиннопаливні. Керувати ними важко, і цей недолік перекриває той факт, що вони значно гірше тих, у яких використовуються баки та трубопроводи. Але Південна Корея цю проблему змогла вирішити.

У корейців є і власна рідиннопаливна ракета під назвою Nuri. Вперше її випробували у жовтні минулого року. Але, схоже, однією нею країна вирішила не обмежуватися. З 1979 року діяла угода між Південною Кореєю та США, яка суттєво обмежувала розробки подібної техніки. Однак минулого року її скасували.

За матеріалами www.astronomy.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine