Perseverance став свідком рою «пилових дияволів»

NASA відправила марсохід Perseverance до марсіанського кратера Єзеро, щоб спробувати знайти ознаки життя на планеті в минулому. Перебуваючи у дельті стародавньої висохлої річки, зонд став свідком сотень енергійних вихорів, так званих «пилових дияволів». Виявляється, кратер Єзеро, крім потенційного повноводного місця в минулому, зараз є надзвичайно динамічним запиленим регіоном.

Погляд з орбіти на величезний пиловий вихор на Марсі
Погляд з орбіти на величезний пиловий вихор на Марсі. Фото: NASA

«Кратер Єзеро може бути одним із найактивніших джерел пилових вихорів на планеті», — заявив учений NASA Мануель де ла Торре Хуарес, який працює над місією Perseverance.

Аерокосмічна адміністрація нещодавно опублікувала кадри цих потужних пилових вихорів, які активно переміщуються у кратері. При цьому «пилові дияволи» одночасно кружляють як поблизу марсохода, так і на червоних пагорбах на задньому плані.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2022 (188)

До товару

Щодня повз марсохід проходить не менше чотирьох таких вихорів. Вони утворюються, коли земля стає теплішою, нагріваючи повітря. Висхідні потоки підіймаються, а холодніші — опускаються, що створює вертикальну циркуляцію повітря.

Проте вихори на Марсі можуть бути набагато більшими за земні. Іноді Perseverance помічає сильні пориви вітру, що підіймають гігантські хмари пилу в марсіанське небо. Найбільший одного разу сформував масивну хмару, що покрила площу 4 км2. Під час деяких сезонів відбуваються планетарні пилові бурі, які охоплюють весь Марс. Розуміння того, як активні пилові бурі виникають у кратері Єзеро, може допомогти команді передбачити ці неприємні погодні явища.

Нагадаємо, що пил є серйозною проблемою для апаратів із сонячними панелями. Наприклад, зонд inSight зараз покритий великим шаром пилу та «доживає» свої останні дні на Червоній планеті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів