Perseverance не зміг узяти першу пробу ґрунту

6 серпня ровер Perseverance розпочав операцію з відбору своєї першої проби марсіанського ґрунту. Апарат успішно пробурив скельну формацію на дні кратера Єзеро, що підтвердили передані на Землю знімки. На жаль, це виявилося єдиною гарною новиною для співробітників групи супроводу місії. Після того, як пробовідбірна трубка потрапила в інструмент для оцінки взятого об’єму речовини, з’ясувалося, що вона порожня.

Пробурений отвір, що залишився після першої спроби взяття зразку грунту ровером Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech

За словами фахівців, попередній аналіз даних показав, що система збору зразків спрацювала штатно. Тому ймовірною причиною невдачі є властивості порід на цій ділянці, що відрізняються від очікуваних. Уже найближчим часом інженери використають камеру, закріплену на роботизованій руці-маніпуляторі ровера, щоб вивчити пробурений отвір і перевірити, чи немає там зламаного керна чи зразка, що перетворився на пил.

Невдалий відбір проби, безумовно, став неприємною новиною для NASA. Однак у відомстві сподіваються, що це разова невдача, а не довгострокова проблема.  Perseverance оснащений 43 герметичними титановими капсулами, призначеними для зберігання зразків марсіанського ґрунту. Передбачається, що наприкінці своєї місії ровер вивантажить їх на поверхню Марсу. Надалі ці капсули будуть підібрані й повернуті на Землю спільним американо-європейським апаратом, проєкт якого зараз розробляють NASA й ESA.

За матеріалами: https://www.nasa.gov