Perseverance назавжди втратив старого друга

У марсохода Perseverance завершилась важлива епоха — він втратив давнього друга. Упродовж 427 марсіанських днів ровер перевозив камінь в одному зі своїх коліс. Маленький уламок застряг у його колесі та подорожував понад рік, поки марсохід пересувався пагорбами та пісками ландшафту Червоної планети. Камінчик випав випадково, і на останньому зображенні Hazcam помітили його відсутність у колесі Perseverance.

На борту Perseverance цілий рік подорожував камінь у колесі
Perseverance цілий рік подорожував із камінцем у колесі. Фото: NASA

«Камінь провів з нами 427 солів. Це довше, ніж земний рік. За цей час він подолав приблизно 10 км. Прощавай, друже, сумуватимемо за тобою!» — написав доктор Гвеналь Каравак у Twitter.

Як камінь потрапив до Perseverance

Камінець вперше побачили ще на початку лютого 2022 року. Він якимось чином опинився в лівому передньому колесі марсохода і надовго застряг там. У NASA заявили, що цей уламок скелі не завдав жодної шкоди Perseverance. Хоча під час пересування було чутно скрегіт від тертя всередині колеса.

Інженери NASA заявили, що каміння іноді може потрапити в колеса, коли марсоходи перетинають схили або рухаються сипучою місцевістю, чи коли вага ровера розбиває каміння на частини.

Як відомо, Марс — скелясте місце, про що свідчать пошарпані колеса марсохода Curiosity — брата-близнюка Perseverance. NASA переробила конструкцію алюмінієвих коліс, щоб вони витримали подорож цим негостинним ландшафтом.

Раніше ми повідомляли про те, як австралієць кілька років намагався розпилити метеорит.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine