Perseverance надіслав на Землю п’ятигодинний запис звуків на Марсі

NASA виклала на своєму офіційному сайті п’ятигодинний запис звуків на Марсі. Своєрідні «аудіоповідомлення» надіслав на Землю марсохід Perseverance. Ці записи дають уявлення про те, як «звучить» Червона планета, адже поширення звуків у розрядженій атмосфері відрізняється від земного.

Як повідомляє Space, на аудіозаписах, зроблених у різні часи за останні пів року, можна почути пориви вітру, «пилових дияволів», шум ґрунту під колесами апарата, а також звуки роботи механізмів на ровері. Раніше Perseverance вже надсилав на Землю окремі звуки, на кшталт скреготу пошкоджених коліс або роботи лазера, що пропалює каміння та марсіанську породу. Але це були короткі записи, які не давали загального уявлення про планету.

«Прослуховуючи цей аудіозапис, ви ніби опиняєтеся на Марсі», — повідомив Батист Шид, планетолог, який вивчає дані з мікрофонів Perseverance, у заяві Лабораторії реактивного руху NASA (JPL). — «Марсіанські звуки мають особливий бас. Тому ви дійсно можете їх відчути, коли надягаєте навушники».

Звуки були записані за допомогою двох спеціальних мікрофонів, розміщених на корпусі Perseverance. Перший — це стандартний комерційний мікрофон, створений данською компанією DPA Microphones. Другий розташований у спеціальному інструменті SuperCam, який використовується для пошуку доказів ймовірного життя на Червоній планеті.

Марсохід Persevance
Марсохід Perseverance. Джерело: NASA

Звук виявився корисним для вчених та інженерів. Наука отримала цінні дані про поширення звукових хвиль в атмосфері Марса, а інженери прислухаються до роботи механізмів ровера для підтримки Perseverance у робочому стані, наче механіки слухають роботу двигуна для виявлення його несправностей.

Одним із сюрпризів місії стало те, що 30 квітня Perseverance зміг почути гудіння роторів дрону Ingenuity з відстані 80 метрів. Марсіанська атмосфера менш щільна, ніж земна, і, відповідно, вчені не сподівалися, що взагалі зможуть чути високі звуки. Як з’ясувалося, в атмосфері Марса їх можна почути з великої відстані.

За матеріалами https://space.com